Newsy

Entain stand by akceptowalna oferta Enlabs przedłuża okres akceptacji

Entain wydłużył okres akceptacji Enlabs na zaakceptowanie oferty nabycia go do 18 marca, utrzymując jednocześnie swoją wycenę operatora bałtyckiego na 2,8 mld SEK (336,6 mln USD).

W styczniu Ladbrokes i operator Coral Entain złożyli ofertę gotówkową na nabycie Enlabs, w ramach której zapłaci 40 koron za każdą akcję, co zostało zarekomendowane przez zarząd operatora z krajów bałtyckich.

Jednak w dalszej części miesiąca akcjonariusze posiadający 11% udziałów w Enlabs ogłosili zamiar odrzucenia oferty, o której mówią, że „znacząco zaniża” wartość firmy.

Alta Fox Capital Management, która posiada 2332625 akcji stanowiących 3% spółki, oświadczyła, że nie planuje sprzedaży żadnych akcji w ramach obecnej oferty, uważając, że co najmniej 55 SEK za akcję Enlabs byłoby akceptowalną ofertą.

Ale Entain podtrzymał swoją pierwotną ofertę, która, jak twierdzi, jest uzależniona od otrzymania zatwierdzeń organów regulacyjnych i rządowych, twierdząc, że jest ona „do przyjęcia”.

W rezultacie operator złożył wnioski o uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód, ale nie spodziewając się ich otrzymania w obecnym okresie akceptacji, który upływa 18 lutego, Entain przedłużył go o miesiąc do 18 marca.

Operator, znany wcześniej jako GVC Holdings, uważa również, że pod warunkiem spełnienia wszystkich warunków oferty do 23 marca, przejęcie Enlabs ma rozpocząć się 30 marca.

W oświadczeniu Entain stwierdzono: „Oferta i nabycie Enlabs jest uwarunkowane, między innymi, otrzymaniem wszystkich niezbędnych zezwoleń regulacyjnych, rządowych lub podobnych, zgód i decyzji, w tym od organów ochrony konkurencji i organów ds. Gier, w każdym przypadku na warunkach które, w opinii Entaina, są do przyjęcia”.

Powrót do góry przycisk
pl_PL