Newsy

Aaron Phelps Przygotowanie i zwinność potrzebne, aby wyprzedzić pandemię

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w listopadowo-grudniowym wydaniu magazynu Gambling Insider : Aaron Phelps, dyrektor ds. Kont w Stanach Zjednoczonych w Digital Fuel Marketing, nadzoruje globalne zakupy mediów, a tutaj opisuje różne sposoby pomagania bukmacherom w zapobieganiu pandemii.

Nie jest niczym nowym stwierdzenie, że COVID-19 zmienił sposób, w jaki działamy w 2020 roku. W rzeczywistości, tak jak ja, mogłeś przewrócić oczami, czytając to, nie mając wątpliwości, że słyszałeś to samo zdanie, co wydaje się być sto razy na sto razy w powiększeniu spotkania już. Podczas gdy wszyscy wciąż jesteśmy w samym środku zarządzania zakłóceniami biznesowymi związanymi z pandemią i codzienną pracą, kalendarz sportowy znów jest aktywny, rozważenie, jak przyszłościowe plany reklamowe dotyczące dalszych zakłóceń są kluczowym elementem przygotowania się na to, co należy chodź.

Ponieważ większość sportów anulowano od marca i stopniowo wracano do gry od czerwca, zarówno operatorzy, jak i ich agencje musieli szybko zareagować. Sprawianie, że moja i twoja praca (i prawdopodobnie wszyscy inni są w to zaangażowani) znacznie trudniej: przeglądanie planów reklamowych i ciągnięcie głównych kampanii telewizyjnych, obracanie się powyżej i poniżej linii kampanii i zamiast tego promowanie nowych ofert kasyn. Teraz sport powrócił. Premier League, NFL, wyścigi konne i inne wyścigi znów działają i kusi, aby odpocząć i wrócić do typowych planów. Jednak mimo że kalendarze zostały przywrócone i dostosowane, aby uwzględnić opóźnienia powstałe podczas blokady, zmiany wprowadzone w ostatniej chwili są teraz znacznie bardziej prawdopodobne.

W Stanach Zjednoczonych NFL doświadczyła ostatnio swojej pierwszej epidemii COVID-19 w tym sezonie, co zmusiło ligę do przełożenia meczu Pittsburgh Steelers z Tennessee Titans na późniejszą część sezonu. Dzięki już zaplanowanym promocjom w tej grze operatorzy zakładów sportowych mieli możliwość całkowitego anulowania swoich ofert lub zmiany oferty i zastąpienia jej innym celem. Zaawansowane planowanie scenariuszy zapewnia, że decyzje te nie są pozostawione na ostatnią chwilę, a kampania zapasowa jest gotowa do uruchomienia, gdy nadejdą informacje o odroczeniu.

„Posiadanie wielu zawsze gotowych opcji kampanii reklamowych w celu reagowania na opóźnienia lub odwołania spowodowane COVID-19 zapewnia minimalny czas przestojów na promocje. Chociaż odroczenia gry będą miały wpływ na liczbę postawionych zakładów, nie muszą mieć dużego wpływu na widoczność marki dla potencjalnych nowych klientów”.

Ostatnio przeprowadziłem wiele rozmów z klientami na temat cienkiej granicy między bezczelnymi a oportunistycznymi reklamami i reakcjami na promocje. Lekceważenie odwołań z powodu pandemii powinno być traktowane ostrożnie, a reakcja jest bardzo zależna od tonu głosu każdej marki. Przejście na wiecznie zielone reklamy cyfrowe w przeciwieństwie do reklam związanych z wydarzeniami (np. „Missing the Steelers vs. Titans? Sprawdź to zamiast tego”) chroni marki przed nazywaniem ich jako zbyt oportunistycznych.

Posiadanie wielu wiecznie zielonych opcji kampanii reklamowych w celu reagowania na opóźnienia lub odwołania z powodu COVID-19 zapewnia minimalny czas przestojów na promocje. Chociaż odroczenia gry będą miały wpływ na liczbę postawionych zakładów, nie muszą mieć dużego wpływu na widoczność marki dla potencjalnych nowych klientów. To jest taktyka, którą zastosowałem dla naszych klientów płatnych mediów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych. Współpracując z wewnętrznym zespołem w celu zidentyfikowania ich najbardziej skutecznych promocji i kampanii, stworzyliśmy na tej podstawie wiecznie zielone zabezpieczenia. Kiedy gry są anulowane, zwykle jest to kilkudniowe powiadomienie, abyśmy mogli zmienić planowaną promocję gry na wiecznie zielone reklamy, a cały proces jest stosunkowo bezstresowy.

Pandemia testuje firmy pod kątem ich sprawności; możliwość komunikowania się wewnętrznie ze swoimi agencjami i dostawcami oraz zewnętrznie z klientami, aby zapewnić kontynuację działalności jak najbardziej zbliżonej do normalnej. Operatorzy dysponujący jasnymi i szybkimi kanałami komunikacji są o krok do przodu. Należy wprowadzić plan komunikacji (jeśli jeszcze nie został), aby upewnić się, że błędy nie zostaną przeniesione na klienta ryzykującego unieważnienie zakładów i zirytowanych graczy. Aby ponownie użyć przykładu anulowania gry, musi istnieć proces, który pozwoli szybko rozesłać te informacje przez zespół operatora, do działu handlowego, zespołu marketingowego, SMT i agencji zarządzającej działaniami reklamowymi.

Aby operatorzy mogli wyprzedzać swoje promocje i dawać z siebie wszystko, aby utrzymać poziomy akwizycji i utrzymania, przygotowanie jest kluczowe. Najlepsze wyniki naszych klientów w ciągu ostatnich kilku miesięcy pochodzą z wcześniejszego przygotowania, a także z umiejętności zmiany i obrotu. Zwinne podejście to najlepszy (i najmniej stresujący) sposób przygotowania się na przyszłe zakłócenia.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski