Newsy

HSBC UK ogłasza wydłużenie okresu odstąpienia od umowy

HSBC UK i First Direct ogłosiły wydłużenie okresu karencji w funkcji blokady hazardu, z 24 do 72 godzin, w związku ze wzrostem hazardu w ostatnim okresie blokady.

Po włączeniu narzędzie samoograniczenia — które uniemożliwia klientom dokonywanie płatności hazardowych na ich kontach – automatycznie odrzuca wszelkie transakcje hazardowe na trzy dni.

Niedawno opublikowane dane Komisji ds. Hazardu pokazują 29% wzrost zysku brutto z gier hazardowych z miesiąca na miesiąc przy ograniczeniach blokad, a także 7% wzrost aktywnych kont.

„To trudny czas dla wielu naszych klientów, niektórzy nie pracują i być może borykają się z trudnościami finansowymi” – powiedziała Maxine Pritchard, szef działu finansowego integracji i luk w zabezpieczeniach w HSBC UK. „Zwiększając ograniczenie do 72 godzin, pomoże to naszym klientom zatrzymać się, gdy mają ochotę wrócić do hazardu.

„Zawsze szukamy nowych sposobów wspierania naszych klientów i ułatwiania im zarządzania finansami. Opinie klientów na temat naszej kontroli hazardu pokazały, że możemy zrobić więcej, aby pomóc i ściśle współpracowaliśmy z nimi oraz z GamCare, aby zaprojektować rozwiązanie”.

Narzędzie jest dostępne dla HSBC UK i pierwszych bezpośrednich klientów, którzy mogą je aktywować przez aplikację mobilną HSBC UK, a także przez bankowość telefoniczną lub przechodząc do oddziału. HSBC UK podjęło wcześniej kroki w celu ochrony klientów, ogłaszając w kwietniu 2020 r. Zakaz dokonywania transakcji hazardowych przy użyciu kart kredytowych.

Dyrektor generalna GamCare Anna Hemmings powiedziała: „Możliwość blokowania transakcji hazardowych za pomocą karty bankowej lub aplikacji jest ważnym narzędziem dla osób borykających się z hazardem i jest idealnie używana razem z innymi praktycznymi narzędziami, takimi jak samowykluczenie, oprogramowanie blokujące i specjalistyczne wsparcie w tym problemie – jak niedawno podkreśliliśmy w ramach naszej partnerstwa i kampanii „TalkBanStop”.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski