Newsy

AUSTRAC wzywa branżę kasyn do większej czujności w stosunku do operatorów śmieciowych

Australijski organ ds. Przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy AUSTRAC ostrzegł, że operatorzy hazardowych gier hazardowych są infiltrowani i wykorzystywani przez „poważne i międzynarodowe podmioty przestępcze”, donosi Sydney Morning Herald.  

Śmieci to porozumienie między kasynem a organizatorem wycieczek w celu ułatwienia hazardu w tym kasynie. AUSTRAC opublikował ocenę ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu i wezwał branżę kasyn do podjęcia dalszych działań przeciwko możliwemu praniu pieniędzy. AUSTRAC stwierdził, że głównym zagrożeniem dla operacji śmieciowych jest pranie brudnych pieniędzy. „Ocena wykazała również, że patronat ze strony klientów wysokiego ryzyka z zagranicznych jurysdykcji jest kluczową luką związaną z śmieciami”.  

Dochodzenia w sprawie działalności śmieciowej zostały pobudzone przez dochodzenie NSW Independent Liquor and Gaming Authority (ILGA) wszczęte w ramach Crown Resorts na początku tego roku. Otwarcie kasyna Crown’s Barangaroo zostało opóźnione z powodu dochodzenia do 1 lutego. Crown stwierdziła również, że nie będzie współpracować z junkets, dopóki nie uzyska licencji udzielonej przez licencję władz hazardowych.  

Dyrektor wykonawcza AUSTRAC, Nicole Rose, powiedziała: „Wzywam kasyna do podjęcia natychmiastowych działań poprzez ocenę poziomu ryzyka związanego z operacjami śmieciowymi, wzmocnienie kontroli i zgłaszanie podejrzanych działań AUSTRAC”. Dodała, że problem ze śmieciami może się jeszcze bardziej rozszerzyć: „Pranie brudnych pieniędzy i przestępstwa finansowe umożliwiają prowadzenie poważnych działań przestępczych, takich jak handel narkotykami i ludźmi, które szkodzą naszym społecznościom”.

Obecnie działalność śmieciowa w kraju jest wstrzymana z powodu trwających ograniczeń podróży związanych z pandemią.  

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski