Newsy

Akcjonariusze William Hill zgadzają się z ofertą przejęcia przez Caesars

Większość udziałowców brytyjskiego bukmachera William Hill zagłosowała za ofertą przejęcia firmy przez Caesars Entertainment, amerykańskiego giganta kasyn.

W sumie 81,3 procent (1251 akcjonariuszy stanowiących 86,6 procent akcji) głosowało za zawarciem umowy o wartości 2,9 miliarda funtów, która wymagała większości głosów.

Zarząd Williama Hilla zalecił akcjonariuszom przyjęcie oferty.

Cieszymy się, że otrzymaliśmy poparcie akcjonariuszy William Hill dla naszej rekomendowanej oferty gotówkowej. Nadal pracujemy nad spełnieniem pozostałych warunków regulacyjnych i nie możemy się doczekać zakończenia transakcji w przyszłym roku i integracji William Hill US z naszą franczyzą Caesars dotyczącą zakładów sportowych i gier – powiedział dyrektor generalny Caesars, Tom Reed.

Caesars kupi 1,08 mld akcji Williama Hilla po cenie 2,72 GBP za sztukę. Amerykański potentat na rynku kasynowym dokonuje zakupu, aby zdobyć amerykańskie zakłady bukmacherskie William Hill. Spodziewana jest sprzedaż europejskiej części działalności w zakresie detalicznych zakładów bukmacherskich, dla której pojawiło się kilku potencjalnych nabywców.

Caesars spodziewa się uzyskać wszystkie zgody organów regulacyjnych do drugiego kwartału 2021 roku i uważa, że jego rozszerzona działalność może przynieść dochody netto do 700 mln USD w następnym roku podatkowym. Otrzymał już zgodę austriackich organów ochrony konkurencji.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski