Newsy

Playtech potwierdza rozmowy o sprzedaży ponad 200 mln oddziału finansowego Finalto

Playtech ogłosił, że złożono ofertę nabycia jej działu handlu finansowego za maksymalnie 200 mln USD.

Dostawca oprogramowania do gier online potwierdził, że konsorcjum zarządzające wspierane przez izraelskie firmy inwestycyjne i ubezpieczeniowe złożyło ofertę gotówkową na Finalto, w której po sfinalizowaniu transakcji zostanie zapłacone 170 milionów dolarów.

Z opłaty około 110 mln USD kapitału wymaganego do prowadzenia działalności zostanie przekazane po zakończeniu sprzedaży.

Konsorcjum jest wspierane przez Barinboim Group, Leumi Partners Limited, The Phoenix Insurance Company i Menora Mivtachim Insurance.

Finalto to oparty na technologii oddział w branży kontraktów na różnice (CFD) i handlu finansami, który działa zarówno na zasadzie B2B, jak i B2C.

Playtech oceniał przyszłość swojego działu handlowego od ponad roku i potwierdził, że badał potencjalną sprzedaż w sierpniu, kiedy był znany jako TradeTech.

W oświadczeniu Playtech powiedział: „Strategicznym celem firmy jest uproszczenie działalności i pozbycie się aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością, dlatego kontynuuje ocenę wszystkich opcji Finalto.

„Podczas gdy dyskusje są w toku, nie ma żadnej pewności, że jakakolwiek transakcja nastąpi, ani na jakich warunkach się ona odbędzie”.

W swojej aktualizacji handlowej na początku tego miesiąca Playtech potwierdził, że prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży Finalto, ale wspomniał również, że miał „bardzo mocny rok 2020”, a dywizja była „wyróżniająca się w pierwszej połowie” roku finansowego 2020.

Przychody Finalto wzrosły o 123% rok do roku do 87,3 mln EUR (105,8 mln USD) w I półroczu, pomimo spadku ogólnych przychodów dostawcy o 23% w ciągu sześciu miesięcy do 30 czerwca, do 564 mln EUR.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski