Newsy

Przegląd DCMS Chair Gambling Act jest szansą na przywrócenie równowagi kurs

Przewodniczący brytyjskiego Komitetu ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) Julian Knight wydał oświadczenie, gdy brytyjski rząd rozpoczyna przegląd ustawy o grach hazardowych z 2005 roku.

DCMS jest organem rządowym prowadzącym przegląd, który oceni stan obecnych przepisów dotyczących hazardu w Wielkiej Brytanii i oceni, czy konieczne są reformy.

Knight opisał przegląd jako okazję dla rządu do „zrównoważenia” szans między graczami a przemysłem.

Powiedział: „Wiemy, że gracze podejmują ryzyko w świecie coraz bardziej zdominowanym przez internet, walcząc z wyrafinowanymi algorytmami i coraz częściej ze sztuczną inteligencją.

„Rząd ma szansę zrównoważyć te szanse.

„Chcemy widzieć większą przejrzystość w wykorzystywaniu algorytmów w marketingu do promowania hazardu, potrzebujemy uczciwości w giełdach zakładów.

„Co najważniejsze, należy wprowadzić solidną weryfikację wieku, aby uniemożliwić dzieciom korzystanie z platform z ograniczeniami wiekowymi”.

Przewodniczący DCMS poruszył również kwestię skrzynek z łupami, które od jakiegoś czasu są powodem debaty na temat ich rzekomego związku z hazardem. Knight powiedział, że DCMS będzie czekać, aby zobaczyć, jak posłowie zamierzają „ograniczyć zagrożenie, jakie stwarzają”.

W zeszłym tygodniu The Guardian poinformował o wielu obszarach, które zostaną ocenione w trakcie procesu. W przeglądzie podobno uwzględnione zostaną ograniczenia stawek online, nowe uprawnienia do walki z rynkiem równoległym, surowe kontrole przystępności cenowej i system testowania nowych produktów, a także potencjalny zakaz sponsorowania gier hazardowych w sporcie.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski