Newsy

Gerard Pique inwestuje w fantasy football z Sorare

Profesjonalny piłkarz Gerard Pique zainwestował w platformę futbolu fantasy Sorare, co doprowadziło go do mianowania go doradcą strategicznym firmy.

Inwestycja gracza z Barcelony, oprócz amerykańskiego funduszu Cassius Family, daje firmie łącznie 7 mln euro (8,6 mln USD).

Platforma fantasy football umożliwia swoim członkom kupowanie i wymianę cyfrowych kart dla profesjonalnych piłkarzy. Firma podała, że w tym roku do platformy dołączyło 80 klubów, w tym Bayern Monachium, Juventus, Paris Saint-Germain, Porto i Zenit.

Według oświadczenia zapowiadającego inwestycję, sprzedaż Sorare wzrosła o ponad 1000% w ciągu 2020 roku. Globalnie firma szacuje, że rynki fantasy football i karty sportowe są warte odpowiednio 5,4 i 18,6 mld USD.

Pique dołączy do obecnych członków zarządu Sorare, w tym Christaina Miele oraz współzałożycieli Nicolasa Julii i Adriena Montfort.

„Widzę ogromny potencjał w segmencie gier sportowych w gospodarce cyfrowej, w której uwaga publiczności jest najważniejszą jednostką waluty” – powiedział Pique.

„Nie mogę się doczekać, aby pomóc Sorare rozszerzyć współpracę z ligami piłkarskimi, klubami i graczami na całym świecie, aby stworzyć najlepsze doświadczenie fantasy, jakie istnieje”.

Dyrektor generalny Sorare, Nicolas Julia, również wyraził swoje podekscytowanie nominacją Pique do zespołu jako „aktywny przedsiębiorca”, który „na nowo definiuje branżę sportu i rozrywki”.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski