Newsy

Przychody Penn National w czwartym kwartale spadły o 23 do 1,02 mld, ale Barstool Sports latający

Przychody Penn National Gaming w czwartym kwartale 2020 r. Spadły o 23% rok do roku do 1,02 mld USD, wyniki finansowe świadczące o widocznej odporności podczas pandemii COVID-19.

W całym 2020 roku Penn National wygenerował 3,58 miliarda dolarów przychodu, czyli 32%, a gry naziemne mocno dotknęły pandemię.

Przychody musiały spaść w tak burzliwym okresie 12 miesięcy, ale sukces online pomógł zmienić strukturę bilansu Penn National.

Chociaż wyniki operatora za IV kwartał i cały rok były poniżej oczekiwań, akcje Penn National wzrosły o 3% po opublikowaniu raportu, osiągając poziom około 112,20 USD.

Przychody z czwartego kwartału wciąż przekraczają 1 mld USD, a zysk netto w czwartym kwartale również wzrósł do 12,7 mln USD, ze straty w wysokości 92,9 mln USD w analogicznym okresie.

Skorygowana EBITDA za IV kwartał spadła jednak o 16% do 255,9 mln USD. W całym roku EBITDAR spadł o 32% do 1,09 mld USD.

Jednak operator był w stanie wykorzystać kilka pozytywów, dobrze wróżących jego długoterminowej przyszłości, koncentrując się na przejściu na gry online, a także na programie lojalnościowym dla klientów my.

Szczególnie godne uwagi było jednak przejęcie przez Penn National za 163 miliony dolarów 16% udziałów w Barstool Sports, a bukmacherzy marki Barstool przekraczają obecnie oczekiwania.

Dyrektor generalny Penn National, Jay Snowden, powiedział: „Pomimo naszych wyzwań firma kontynuowała realizację swojej długoterminowej strategii poprzez ponowną ocenę i ponowne wyobrażanie sobie naszych norm operacyjnych i oferty produktów, przyśpieszając naszą cyfrową transformację.

„Nasza inwestycja w Barstool Sports zapewnia nam w pełni zintegrowaną platformę medialną, która wspiera naszą ewolucję od największego regionalnego operatora gier hazardowych w kraju do najlepszego w swojej klasie wielokanałowego dostawcy gier detalicznych, gier online i zakładów sportowych”.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski