Newsy

Sportech ogłasza aktualizację

Sportech ogłosił w aktualizacji przed zamknięciem, że skorygowana EBITDA za rok 2020 będzie zgodna z oczekiwaniami zarządu, dodając, że ochrona kapitału i pozycja gotówkowa netto stały się ważniejszymi miernikami w 2020 roku.

Międzynarodowa firma zajmująca się technologiami bukmacherskimi planuje ogłosić ostateczne wyniki roku budżetowego 2020 w dniu 8 kwietnia 2021 r., A gotówka na koniec roku ma przewyższyć oczekiwania na poziomie 10,2 mln GBP (14 mln USD).

Sportech ujawnił również, że opuścił niektóre firmy i aktywa w 2020 r. I na początku 2021 r., Chcąc wygenerować wymierne zwroty dla inwestorów.

Będzie kontynuował realizację transakcji Global Tote z BetMakers oraz przeniesienie działalności Bump 50:50 do Canadian Bank Note Limited, przy czym obie transakcje mają zostać zamknięte w pierwszej połowie 2021 r.

Gdzie indziej Sportech będzie nadal oceniać dalsze perspektywy inwestycyjne w ramach działalności Connecticut Vaces, aby wspierać potencjalne możliwości zakładów sportowych.

„Grupa była historycznie zależna od obecności widzów na żywo podczas wydarzeń sportowych, na które oczywiście duży wpływ miała globalna pandemia, dlatego podjęliśmy niezbędne działania w tym okresie, aby chronić grupę” – powiedział dyrektor generalny Sportech Richard McGuire

„Sportech dostarczył kluczowych wskaźników wydajności w 2020 r. – mianowicie generowanie gotówki z działalności operacyjnej, redukcje nakładów inwestycyjnych i zapewnienie niższej bazy kosztów operacyjnych w przyszłości – co skutkuje jedynie niewielkimi wypływami gotówki od czasu wybuchu COVID-19.

„Z niecierpliwością czekamy na dalsze aktualizacje, kiedy przedstawimy nasze wyniki w kwietniu”.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski