Newsy

Stefan Lundborg opuszcza Kindred w trakcie śledztwa w sprawie przestępstwa wewnętrznego

Stefan Lundborg zrezygnował ze stanowiska dyrektora niewykonawczego Kindred Group ze skutkiem natychmiastowym.

Według oświadczenia na stronie internetowej Kindred, rezygnacja Lundborga jest związana z toczącym się śledztwem Szwedzkiego Urzędu ds. Przestępczości Gospodarczej w sprawie przestępstw wewnętrznych.

Operator powiedział, że w tej chwili nie ma dalszych szczegółów dotyczących dochodzenia, ale w pełni współpracuje w dochodzeniu.

„Rezygnacja Stefana Lundborga była nieunikniona, biorąc pod uwagę śledztwo prowadzone przeciwko niemu przez Szwedzki Urząd ds. Przestępczości Gospodarczej” — skomentował Anders Ström, prezes zarządu Kindred.

„Zarząd pragnie podkreślić, że żadnemu innemu przedstawicielowi firmy nie przedstawiono żadnych podejrzeń o niewłaściwe postępowanie, ani też samej firmie”.

W środę ogłoszono, że Ström nie będzie kandydował do reelekcji na dorocznym walnym zgromadzeniu Kindred w przyszłym roku.

Wykonawczej powiedział, że zamierza poświęcić więcej czasu na zarządzanie inwestycjami przez ustąpię ze swojej roli w firmie, gdy zbliża się do 50-tych urodzin.

Ström założył Unibet, oryginalną markę Kindred, w 1997 roku jako telefoniczny serwis bukmacherski skoncentrowany na rynku szwedzkim.

W 1999 roku Ström zrestrukturyzował Unibet, uruchamiając anglojęzyczne i szwedzkie strony internetowe, zanim objął stanowisko prezesa firmy w 2000 roku.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski