Newsy

Rozwój hazardu w Missouri nie udaje się w Senacie stanu

Kompleksowa reforma hazardu w Missouri ustawy nie uzyskały poparcia w senacie stanowym. Missouri jest pełne terminali do gier wideo, które działają w legalnej szarej strefie. Jest ich aż 20, 004 tak zwane automaty „szarej strefy” w barach, przystankach wypoczynkowych i prywatnych klubach w stanie Missouri. Głównym celem ekspansji hazardu była regulacja tych maszyn. Dzięki zezwoleniu państwo mogłoby opodatkować terminale oraz ich właścicieli i operatorów. Jednak rozszerzenie hazardu w Missouri obejmowało również zezwolenie po raz pierwszy na regulowane zakłady bukmacherskie.

Co się stało z rozszerzeniem Missouri Gambling Expansion?

Senator stanowy Denny Hoskins (R-Warrensburg) sponsorował SB 98, który zawierał Missouri propozycje rozszerzenia hazardu. Rachunek zawierał postanowienia takie jak:

  • Autoryzacja do 14, 004 terminale do gier wideo, wyprowadzając je z szarej strefy.
  • Aktualizacja języka technicznego na jakich maszynach są dozwolone w porównaniu z tymi, które są nielegalne.
  • Opodatkowanie terminali prawnych, prawdopodobnie przynoszenie $ 200 milionów rocznie na skarb państwa .
  • Zapobieganie posiadaniu więcej niż pięciu komputerów w jednej lokalizacji.
  • Zezwalaj tylko na vid eo terminale do gier w barach, na przystankach dla ciężarówek lub w salach braterskich / weteranów.
  • Zezwalanie Missouri’s 19 kasyna naziemne do budowy detalicznych bukmacherów.

Jednak propozycje zginęły w Senacie po tym, jak ustawodawca przeciwko hazardowi wprowadził poprawkę do głosowania publicznego. Senator Mike Moon (R-Ash Grove) uważał, że wyborcy powinni mieć coś do powiedzenia. Ale jego poprawka mogła spowodować większe zamieszanie w kwestii legalności terminali. Gdyby mieszkańcy Missouri pokonali ustawę podczas wyborów, obecny stan maszyn mógłby zostać trwale zablokowany.

Dlaczego Terminale do gier wideo są tak kontrowersyjne?

Sen. Hoskins co roku sponsoruje rachunek próbujący regulować automaty do gier wideo od 2017. Znane również jako terminale do loterii wideo lub VLT, istnieją silne interesy lobbystyczne na rzecz automatów szarej strefy. Do każdego VLT dołączona jest naklejka z informacją, że nie narusza żadnego prawa stanu Missouri. Ale właściciele przystanków dla ciężarówek i sklepów narożnych, które obsługują terminale, generują znaczne dochody ze swojej obecności.

Praca w legalnej szarej strefie oznacza, że maszyny nie mają takiej samej ochrony konsumentów jak gry kasynowe. Stawki wypłat, uczciwość i procesy rozwiązywania sporów są wątpliwe. Komisja ds. Gier w Missouri i sędzia z Missouri uznały VLT za nielegalne urządzenia do gier hazardowych.

Każdy VLT działa na zasadzie automatu. Gracz wrzuca pieniądze i wygrywa lub przegrywa dolary w każdej grze. Ale firma Torch Electronics, która produkuje niektóre terminale, pozwała Missouri, argumentując, że nie są to urządzenia do hazardu.

Po rozprawieniu się przez patrol autostradowy Torch stwierdził, że są prześladowani z powodu niewłaściwej interpretacji prawa stanowego. Urządzenia do hazardu są nielegalne w stanie Missouri, chyba że znajdują się w kasynie. Ale Torch twierdzi, że VLT nie podlegają przepisom dotyczącym urządzeń hazardowych. Ponieważ terminal ujawnia, czy gracz wygrywa, czy przegrywa przed deponują, Torch twierdzi, że to nie jest hazard.

Co dalej z ekspansją hazardu w Missouri?

Torch Electronics to firma z siedzibą w Wildwood w stanie Missouri. Wysiłki lobbystyczne mające na celu wsparcie biznesu w stanie Missouri odbijają się echem wśród prawodawców. Dlatego też VLT z szarej strefy mają silne wsparcie. Jednak przeciwnicy twierdzą, że nadal mogą dostarczać maszyny w regulowanym środowisku.

Inni dostawcy VLT twierdzą, że nawet jeśli ich maszyny są urządzeniami do gier, nie są lokalizacje zysku mogą obsługiwać terminale. Chociaż Highway Patrol rozprawia się z terminalami, lokalni prokuratorzy niechętnie prowadzą sprawy.

Rozszerzenie hazardu w Missouri obejmowało próbę zezwolenia i regulować zakłady sportowe. Nacisk był jednak skupiony głównie na wyprowadzeniu VLT z szarej strefy. Przepisy dotyczące zakładów sportowych, zwłaszcza aplikacji internetowych lub mobilnych, nie wydają się być priorytetem prawnym w Missouri.

Sąsiednie Illinois i Iowa są już liderami w regulowany przemysł bukmacherski. Tymczasem Tennessee oferuje regulowane zakłady online bez żadnej lądowej infrastruktury hazardowej już istniejącej w Missouri. Nawet Nebraska i Kansas nadal debatują, czy wziąć udział w regulowanych zakładach. Mimo to prawodawcy Show-Me-State wydają się nie być pod wrażeniem dodatkowych dochodów wpływających do budżetów ich sąsiadów.

2021 Sesja legislacyjna stanu Missouri kończy się w maju 20. Ponieważ pozostało tylko kilka dni, kardynałowie i szefowie prawdopodobnie będą nadal musieli przekraczać granice, aby składać zakłady regulowane.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski