Newsy

Zakaz dostępu do «owocówek» osobom poniżej 18 roku życia

Brytyjskie stowarzyszenie slotów Bacta ogłosiło, że zaprzestanie zezwalania osobom poniżej 18 roku życia grać na automatach kategorii D w nadmorskich klubach gier i rodzinnych centrach rozrywki.

Decyzja zostanie ratyfikowana na dorocznym walnym zgromadzeniu Bacta 26 listopada i wejdzie w życie 1 marca. Automaty do gier pozostaną dostępne tylko dla dorosłych.

Prezydent Bacta, James Miller, powiedział, że podjęto decyzję, aby aby zaprezentować, że salon gier to bezpieczne lokalizacja rodzinna.

Naszym członkom zależy na zapewnieniu dobrej zabawy i rozrywki całej rodzinie w ramach corocznych wakacji lub jednodniowych wycieczek nad morze. Traktujemy odpowiedzialność społeczną niezwykle poważnie i chociaż automaty owocowe z wypłatą pieniężną kategorii D działają na bardzo niskich stawkach i limitach nagród, w które grają głównie dorośli dla zabawy i z nostalgii, chcieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy i ograniczyć potencjalne ryzyko szkód związanych z hazardem — powiedział James Miller.

Dyrektor generalny John White powiedział, że sloty owocowe wymknęły się spod regulacji ze względu na ich długą tradycję, ale opinia publiczna ewoluowała.

Automaty owocowe kategorii D od dawna uważane są za część oferty rozrywkowej związanej z wakacjami nad morzem i wyjazdem do pasażu. Dlatego w przeszłości organy regulacyjne nie nakładały na nie ograniczeń wiekowych. Jednak nasi członkowie rozumieją, że postrzeganie się zmienia i chcemy mieć pewność, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić graczy – mówi John White.

Bacta wspiera brytyjskie Tydzień Bezpieczniejszego Hazardu, który rozpoczyna się 19 listopada.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski