Newsy

Zaktualizowano rozszerzenie Alabama Gambling Expansion Senate

Senat stanu Alabama chce dać wyborcom możliwość poparcia kompleksowa ekspansja hazardowa. Senat stanowy zatwierdził we wtorek głosowanie głosowe, aby w listopadzie wprowadzić poprawkę do konstytucji dotyczącą gier hazardowych 2022 karta do głosowania. Dodatkowe propozycje dotyczą sposobu wdrażania nowych przepisów. Teraz środki zmierzają do Izby. Chociaż przejście nie jest gwarantowane, jest to duży krok w kierunku długo dyskutowanej ekspansji hazardu w Alabamie.

Rozwój hazardu w Alabamie różni się od rachunków kwietniowych

W kwietniu 19, Senat zatwierdził nieco inną ustawę o rozszerzeniu hazardu w Alabamie. Teraz, po procesie poprawek, nowe propozycje są aktualizowane w nadziei na zapewnienie przejścia.

Tak jak w oryginale ustawy, wyborcy z Alabamy mogliby poprzeć budowę do dziewięciu kasyn naziemnych z pełnym zakresem usług. Lokalizacje proponowanych kasyn to:

 • Birmingham
 • Mobilny
 • Hrabstwo Macon
 • Hrabstwo Greene
 • Hrabstwo Houston
 • Hrabstwo DeKalb lub Jackson

Dodatkowo Poarch Band of Indians jest upoważniony do budowania kasyn w swoich salonach bingo w:

 • Montgomery
 • Atmore
 • Wetumpka

Z wyjątkiem nowego kasyna w DeKalb lub Jackson Hrabstwo, wszystkie obiekty stanowią rozszerzenie obecnej infrastruktury hazardowej.

Alabama Sportsbooks są częścią rachunków

Gubernator stanu Alabama Kay Ivey głośno popiera gruntowną zmianę przepisów dotyczących hazardu w Alabamie. Zleciła grupie badawczej, która stwierdziła, że stan Yellowhammer traci nawet $ 700 mln przychodów.

Po pierwsze, jeden z trzech rachunków za rozszerzenie hazardu w Alabamie tworzy komisję ds. Gier. Gdyby wyborcy zaaprobowali poprawkę do konstytucji, nowa Komisja nadzorowałaby rozszerzenie. Do jego obowiązków należy zakładanie bukmacherów.

Rachunki przewidują sprzedaż detalicznych bukmacherów w nowych kasynach z pełną obsługą. Dodatkowo, częścią rozszerzenia są licencje bukmacherskie online i mobilne. Nie jest jasne, czy Alabamanie mogą obstawiać regulowane zakłady na sporty uniwersyteckie w stanie. Wcześniejsze próby ekspansji hazardu w Alabamie zostały złapane przez blokady drogowe dotyczące bukmacherów.

Hazard w Alabamie Rozszerzenie obejmuje loterię stanową

Jeśli zdane, Alabama stanie się 64 państwo oferuje swoim obywatelom loterię państwową. Oprócz kasyn z pełną obsługą i internetowych bukmacherów, gracze z Alabamy mogą grać w loterie z wielostanowymi jackpotami. Aby uzyskać dodatkowe wsparcie, rachunki zmieniają strukturę podatkową i podział dochodów z hazardu.

Operatorzy kasyn i bukmacherzy są zobowiązani do zapłacenia 23% stawki podatku od dochodu netto w ramach planu. Wszystkie pieniądze zostałyby przeznaczone na priorytety edukacyjne. Podziałem dochodów reguluje jeden z trzech rachunków i dzieli:

 • Połowa dochodów podatkowych na program stypendialny uczelni.
 • Druga połowa na stanowy fundusz powierniczy na edukację.
  • Siedemdziesiąt procent jest przeznaczone dla K – 16 edukacja.
  • Reszta to wspierać szkolnictwo wyższe.

Wreszcie, środki nakłaniają gubernatora Ivey do rozpoczęcia negocjacji w kierunku zatwierdzony przez federację układ z Plemieniem Poarchów. Aby w pełni wpłynąć na rozwój hazardu w Alabamie, wymagany jest nowy układ regulujący nowe kasyna plemienne.

Teraz, gdy trio rachunki zostały oczyszczone przez Senat, Alabama jest bliżej niż kiedykolwiek do długo oczekiwanej reformy hazardu. Sąsiednia Gruzja nie zdołała w tym roku zdobyć regulowanych bukmacherów. Jednak przy wsparciu gubernatora wyborcy mogą wkrótce mieć szansę zdecydować ostatecznie o przyszłości hazardu w Alabamie.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski