Newsy

Google ogłasza nową funkcję blokowania reklam hazardowych

Google wkrótce doda nową funkcję do swoich ustawień reklam, która pozwoli użytkownikom wybrać mniejszą liczbę reklam związanych z hazardem podczas korzystania z jej usług.

Firma stwierdziła, że włącza tę funkcję po otrzymaniu opinii od użytkowników, którzy powiedzieli, że woleliby ograniczyć reklamy w pewnych „wrażliwych” tematach. Oprócz hazardu użytkownicy będą mogli także ograniczyć liczbę wyświetlanych reklam alkoholu.

Wycisz tę reklamę, kolejna funkcja Google, pozwala użytkownikowi zrezygnować z ponownego oglądania określonej reklamy. Jednak ta nowa funkcja będzie blokować reklamy w określonej kategorii. Decyzja jest odwracalna, więc użytkownicy mogą zezwolić na reklamy, jeśli zmienią zdanie.

W oświadczeniu opublikowanym w witrynie Google firma stwierdziła, że nowa funkcja „jest dodatkowym krokiem, który daje użytkownikowi wybór i umożliwia dalszą kontrolę nad reklamami”.

Ta funkcja będzie stopniowo wprowadzana na całym świecie. Zostanie wprowadzony jako pierwszy w Stanach Zjednoczonych, ale firma spodziewa się, że zostanie wprowadzony w Google Ads i YouTube na całym świecie na początku przyszłego roku.

„Będziemy nadal ulepszać nasze kontrole; a wraz z ewolucją naszych produktów i oczekiwań ludzi wobec nich zmieni się funkcja, którą udostępniamy w celu personalizacji reklam ” – czytamy w oświadczeniu.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski