Newsy

Accel Entertainment grozi 5 m grzywny od Illinois Gaming Board

Illinois Gaming Board dąży do nałożenia na Accel Entertainment grzywny w wysokości 5 milionów dolarów ponad rzekome płatności, aby pobudzić swoją działalność.

WBEZ poinformował, że Accel, jeden z największych operatorów gier wideo w USA, rzekomo podpisał umowę z DraftKings, która dotyczyła płacenia prowizji firmom i zachęcania ich do umieszczania maszyn Accel w większej liczbie miejsc.

Operator rzekomo zapłacił prowizję w wysokości 21 000 USD i naruszył w ten sposób ustawę Illinois Gaming Act, ponieważ oferowanie prowizji w zamian za zwiększony biznes jest niezgodne z prawem. Firma kontroluje prawie jedną trzecią maszyn w Illinois.

Zgodnie z umową, Accel miałby podobno umieszczać reklamy DraftKings na swoich automatach iw zamian otrzymywać 200 $ za każdego nowego klienta, który dołączył do platformy zakładów sportowych.

Accel miałby wówczas prawo podzielić się tymi pieniędzmi z obiektami, w których znajdują się maszyny. Komisja ds. Gier podpisała ośmiostronicową skargę dyscyplinarną, utrzymując, że Accel planuje wykorzystać płatności do curry przysług dla klientów.

Prezes i dyrektor generalny Accel Andrew Rubenstein oświadczył, że firma będzie walczyć z zarzutami.

Powiedział: „To były dwie spółki publiczne, które absolutnie wiedziały, co robią i przestrzegają prawa”.

Donna More, adwokat Accel, dodała: „Accel zobowiązuje się działać zgodnie ze wszystkimi stosownymi przepisami i regulacjami dotyczącymi gier”.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski