Newsy

Czy George Parros będzie szefem działu bezpieczeństwa graczy NHL w przyszłym sezonie?

W szczególności jedna franczyza nie jest zadowolona z szefa Departamentu Bezpieczeństwa Graczy NHL, George’a Parrosa, a gracze mogą postawić na jego przyszłość.

Prawdopodobnie największa historia w NHL w tym sezonie – kiedy coś z ligi ląduje w otwierającym bloku centrum sportowego ESPN wiesz, że jest duży, ponieważ w przeciwnym razie ta sieć w dużej mierze ignoruje hokej; chociaż to powinno się zmienić w przyszłości, ponieważ ESPN jest nowym partnerem nadawczym, począwszy od następnego sezonu, miało to miejsce 3 maja, kiedy Washington Capitals odwiedziło New York Rangers.

Że Capitals wygrali 6- 3, aby wyeliminować Blueshirts z rywalizacji w play-offach, było nieistotne. Gracz z Waszyngtonu Tom Wilson, który był wielokrotnie zawieszany w swojej karierze, uderzył w tył głowy napastnika Rangers Pavela Buchnevicha, podczas gdy Buchnevich leżał twarzą w dół na lodzie w scrumie, a następnie Wilson wbił Artemi Panarina z Nowego Jorku do lód. Oba były niesamowicie niebezpieczne i mogły spowodować poważną kontuzję – po tym sezonie Panarin nie zagrał ponownie w tym sezonie.

Co zadziwiające, Wilson nie został zawieszony i ukarany grzywną w wysokości zaledwie 5 USD, 000 przez Departament Bezpieczeństwa Graczy NHL, w tym George Parros zarządza. Ta grzywna była maksymalną kwotą dozwoloną w ramach układu zbiorowego pracy. W bezprecedensowym posunięciu Rangers wydali oświadczenie za pośrednictwem zwykłych kanałów i mediów społecznościowych, wzywając do zwolnienia Parrosa:

„New York Rangers są bardzo rozczarowani, że napastnik Capitals, Tom Wilson, był nie zawieszony za swój przerażający akt przemocy… Wilson jest wielokrotnym przestępcą z długą historią takich czynów i uważamy za szokujące, że NHL i ich Departament Bezpieczeństwa Graczy nie podjęli odpowiednich działań i zawiesili go na czas nieokreślony. Niebezpieczne i lekkomyślne działania Wilsona spowodowały kontuzję Artemiego Panarina, która uniemożliwi mu ponowne zagranie w tym sezonie. Uważamy to za zaniedbanie obowiązków przez szefa NHL ds. Bezpieczeństwa graczy, George’a Parrosa, i uważamy, że nie nadaje się on do kontynuowania swojej obecnej roli. ”

Kursy NHL przeciwko Rangersom spełniającym ich życzenie

Po prostu nie widzisz wołających drużyn Takich przedstawicieli ligi i uważa się, że oświadczenie to pochodzi bezpośrednio od właściciela Rangers, Jamesa Dolana, który jest również właścicielem Knicksów NBA. NHL ukarało Rangers $ 250, 000 (zmiana drobna dla Dolana), a część oświadczenia ligi brzmiała:

„To strasznie niesprawiedliwe kwestionowanie profesjonalizmu i oddania George’a Parrosa dla jego roli i Departamentu Bezpieczeństwa Graczy.”

Trudno sobie wyobrazić, że liga zwolniłaby się Parros po tak wielkim, dobrym i mocnym stwierdzeniu, i że Parros jest w tej samej roli, aby rozpocząć 2021 – 22 sezon to – 473 bez at + 250 . Prawie jedyny sposób, w jaki zostaje usunięty, polega na tym, że wielu właścicieli chce, aby tak się stało. Teoretycznie Parros też mógłby sam ustąpić.

Parros grał w NHL od 2005 – 2014 z Kings, Avalanche, Ducks, Panthers i Canadiens. W 474 gry, zsumował tylko 79 cele i 18 pomaga ale 1, 092 minuty kary. Krótko mówiąc, był egzekutorem / bandytą – interesujący wybór na stanowisko starszego wiceprezesa Departamentu Bezpieczeństwa Zawodników NHL. Z drugiej strony, jak zauważył Parros, kiedy awansowałem do tej pracy: „To, co wyjątkowo pozycjonuje mnie do tej pracy, to fakt, że grałem w tę grę tak samo fizycznie jak każdy i nigdy nie zostałem ukarany grzywną ani zawieszony”. Parros zastąpił Stephane Quintal na stanowisku starszego wiceprezesa ds. Bezpieczeństwa graczy we wrześniu 2017. Wilson był zawieszany pięć razy za kadencji Parrosa.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski