Newsy

Richard Williams Niewykluczone, że spowolnienie rozgrywki przełoży się na więcej czasu spędzanego online

Najnowsza decyzja Komisji ds. Hazardu dotycząca wprowadzenia nowych środków bezpieczeństwa dla automatów online zdominowała nagłówki branżowe od czasu jej ogłoszenia 2 lutego, a Rada Zakładów i Gier (BGC) z zadowoleniem przyjęła ten ruch wkrótce potem.

Nowe środki obejmują całkowity zakaz automatycznej gry, prędkość obracania się automatu szybszą niż 2,5 sekundy, funkcje przyspieszające grę oraz dźwięki lub obrazy, które dają iluzję wygranej, gdy zwrot jest równy lub niższy od stawki.Wszyscy licencjonowani operatorzy w Wielkiej Brytanii muszą stosować się do zmian, które wejdą w życie 31 października 2021 roku.

Ekspert ds. Hazardu i partner w Keystone Law Richard Williams przesłałGambling Insider cytaty o tym, co nowe środki oznaczają dla operatorów i całej branży.

„Te nowe środki dają operatorom i projektantom gier mnóstwo czasu na modyfikowanie gier i witryn internetowych w celu dostosowania ich do nowych standardów technicznych do października 2021 r.” – wyjaśnił Williams.

„Komisja skoncentrowała swoją uwagę na najbardziej ryzykownej działalności hazardowej, czyli na automatach do gier online. Chociaż będzie wielu komentatorów, którzy twierdzą, że to nie jest wystarczająco daleko idące i że konieczne są bardziej daleko idące ograniczenia, aby zapanować nad nadmiarem hazardu online, sensowne jest skoncentrowanie praktycznych środków na grach wysokiego ryzyka.

„Należy spodziewać się dalszych środków, ponieważ rząd kontynuuje przegląd ustawy o grach hazardowych z 2005 r., Ale jak wielu prawników argumentowało przez cały czas, nie potrzebujemy gruntownego i branżowego przeglądu przepisów dotyczących hazardu, ponieważ takie skuteczne środki mogą być wprowadzane za pośrednictwem warunków licencji lub zmian w projekcie gry”.

Komisja podkreśliła automaty do gier online jako kluczowy obszar zmian ze względu na intensywność gry, dodając, że gry na automatach mają zdecydowanie najwyższe średnie straty na gracza w zakresie produktów hazardowych online.

Średnio gracze na slotach GB tracą 67 funtów (91 dolarów) miesięcznie, w porównaniu do 45 funtów na zakłady i 36 funtów na inne produkty kasynowe.

„Jest możliwe, że spowolnienie rozgrywki doprowadzi po prostu do większej ilości czasu spędzanego w sieci, a gracze z problemami spędzają więcej czasu aktywnie grając z taką samą ilością strat” – dodał Williams.

„Czas pokaże, czy te ograniczenia poprawią sytuację, czy też konieczne są bardziej drakońskie środki, takie jak nałożenie obowiązkowych limitów strat i depozytów dla klientów kasyn wysokiego ryzyka”.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski