Newsy

Steve Donoughue rezygnuje z udziału w seminariach forum branżowego grupy APBGG zamknięcie

Steve Donoughue zrezygnował ze stanowiska sekretarza Parlamentarnej Grupy ds. Zakładów i Gier (APBGG) po nominacji jej przewodniczącego, posła Laurence’a Robertsona.

Przewodniczący zdecydował, że grupa ograniczy swoją działalność, w związku z czym jej seminaria branżowe zostaną zakończone, a strona internetowa APBGG również zostanie zamknięta.

Donoughue zrezygnował i wysłał list z rezygnacją do członków grupy.

Po skontaktowaniu się z Gambling Insider w celu uzyskania dalszych komentarzy, Donoughue powiedział: „Zawsze wierzyłem w wielogłosowość w debacie na temat hazardu. Wygląda na to, że APBGG, ze sponsorowaniem nowego krzesła przez BGC, nie będzie już wypełniać tego etosu.
„Aby być odpowiednim forum, musisz być niezależny i krytyczny tam, gdzie to konieczne. To prawdziwy wstyd widzieć, jak APBGG najwyraźniej kieruje się tą samą ślepą uliczką All Party Group on Gambling Harms, będąc po prostu rzecznikiem swoich sponsorów”.
Tymczasem w swoim oryginalnym liście napisał: „Po rozmowach z przewodniczącym stało się jasne, że moje usługi nie są już potrzebne.
„Ponieważ pracuję dobrowolnie na polecenie krzesła, nic nie mogę na to poradzić, więc moje 15 lat w tej roli musi dobiec końca.
„W tym czasie bardzo dobrze się bawiłem pod wspólnym, eksperckim przewodnictwem baronowej Golding i lorda Lipseya, po czym nastąpiła niesamowicie zabawna dekada pod przewodnictwem posła Philipa Daviesa.
„Jako grupa mieliśmy ogromny wpływ na politykę hazardową i czuję się dumny, że mogłem być jej częścią, nawet jeśli była to głównie kwestia administracyjna”.
Donoughue dodał: „Myślę, że to płaczący wstyd, że w tym czasie, kiedy ekspertyza grupy jest najbardziej potrzebna, kiedy siły zakazu i populizmu nigdy nie były silniejsze w ich emocjonalnych i lekkich atakach na wielki przemysł i Potencjał masowej eksplozji czarnorynkowej spowodowanej nadmierną regulacją, zwłaszcza fatalnie błędną koncepcją przystępności, jest bliski, że grupa została skutecznie umieszczona w galarecie i nie ma już niezależnego głosu.
„Może to wynikać lub nie z roli nowego przewodniczącego jako płatnego doradcy Rady ds. Betting & Gaming Council (BGC), ale jest to sprzeczne z samą naturą powołania grupy, która była forum do dyskusji na temat przemysł hazardowy”.
Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski