Newsy

GLMS zgłasza 41 wzrost liczby podejrzanych alertów dotyczących zakładów sportowych w 2020 roku

Globalny system monitorowania loterii (GLMS) odnotował wzrost o 41% rok do roku w liczbie podejrzanych alertów dotyczących zakładów sportowych generowanych dla swoich członków w 2020 r.

Organ ds. Uczciwości zakładów sportowych branży loterii wysłał 1113 alertów do swoich członków, w tym operatorów na całym świecie, pomimo pandemii koronawirusa, która spowodowała spustoszenie w kalendarzu sportowym na początku zeszłego roku.

Spośród wygenerowanych alertów 936 zostało utworzonych przed rozpoczęciem meczu, z czego 150 uruchomiono po zakończeniu meczów.

Piłka nożna była największym winowajcą, odpowiedzialnym za 832 wszystkie wpisy, czyli ponad 75%. Druga była koszykówka ze 134, trzecia hokej na lodzie z 55, a tenis stanowił 50 wszystkich zgłoszeń.

Pod względem regionu Europa była kontynentem, na który najbardziej narażono się obrażenia, z 727 takimi ostrzeżeniami. Azja miała 191, Ameryka Południowa 90, Ameryka Północna 64, Afryka 23 i Oceania tylko siedem.

Najczęstszym powodem wyzwalania alertów były wiadomości związane z zespołem przypisane do 402 alertów, ze znaczną zmianą kursów w następnej kolejności o 192 i nieprawidłowym ceną otwarcia odpowiadającą 140 alertom.

W sumie 715 alertów zostało sklasyfikowanych jako zielone w przypadku mniejszych alertów, przy czym 217 żółtych i 86 oznaczonych jako czerwone, co obejmuje podejrzane zmiany kursów lub pogłoski o ustawianiu meczów z określonego źródła.

Ponadto GLMS powiadomił lub zgłosił 126 meczów swoim partnerom, w tym organom zarządzającym sportem, wysyłając łącznie 162 powiadomienia na podstawie naruszających meczy, z których 110 dotyczyło piłki nożnej.

GLMS powiedział, że pandemia wpłynęła na różne zawody, odnosząc się do faktu, że w sportach zespołowych „zespoły musiały nieustannie weryfikować swoje strategie i składy drużyn, licząc na to, że ich rezerwowi lub młodzi zawodnicy wypełnią luki dla starszych graczy, którzy uzyskali pozytywny wynik lub zostali poddano kwarantannie”.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski