Newsy

Lee Richardson Stany Zjednoczone są nadal krajem możliwości dzięki grom online i zakładom sportowym

Ten artykuł ukazał się pierwotnie w listopadowo-grudniowym wydaniu magazynu Gambling Insider : Lee Richardson, dyrektor generalny Gaming Economics i współzałożyciel The Big Betting Balagan, bada dynamiczny rynek i przyspieszający rozwój gier online oraz talent potrzebny do jego utrzymania.

Rok 2020 był rokiem zdefiniowanym przez pandemię. Ale jak to wygląda w amerykańskich sektorach zakładów sportowych i gier online? Kto wystąpił i co zawiodło? Jak wpłynęło to na te obiecujące sektory i jakie problemy są nadal przed nami?

Jest wiele do rozpakowania, ale od grudnia 2019 r. Wyniki gier online w dwóch największych stanach, które obecnie na to pozwalają, New Jersey i Pensylwanii, są imponujące, ponieważ łączna wygrana brutto rośnie każdego miesiąca od tego czasu i obecnie generuje roczny zysk brutto. wygrana w wysokości około 1,7 miliarda dolarów. To ponad dwa razy więcej niż na początku roku i istnieje duże prawdopodobieństwo, że do 2021 roku osiągnie roczny rynek o wartości 2 miliardów dolarów. Wraz z pojawieniem się nowych internetowych stanów, takich jak Wirginia i Michigan, a także innych, które mają przyjąć gry online wkrótce wielostanowy rynek gier online o wygranej brutto 3 miliardy dolarów wydaje się wysoce możliwy do osiągnięcia pod koniec przyszłego roku.

„Obecnie obserwatorzy branży dostrzegają znaczną i rosnącą lukę między popytem na doświadczone i sprawdzone role operacyjne, handlowe, marketingowe i kierownicze, a podażą takich osób na rynku amerykańskim”.

Ten poziom wzrostu i przyjęcia graczy dobrze wróży tym operatorom – i dostawcom – ze sprawdzoną formą po obu stronach cyfrowej monety gier online i zakładów sportowych. Zakłady sportowe będą motorem wzrostu dla nowej, gigantycznej kombinacji Caesars / William Hill, z Roar Digital (MGM / GVC) i globalnym liderem rynku online bet365. Playtech ogłosił również niedawno umowy w New Jersey z oboma tymi ostatnimi, więc możemy spodziewać się, że ich udział w rynku B2B w USA wzrośnie również w 2021 roku.

Ale nie tylko operatorzy poziomu 1 lub ich dostawcy odnoszą korzyści.

Gaming Realms, notowany na londyńskiej giełdzie AIM od 2013 r., Pozostaje niewielki według standardów branżowych, ale mimo to czterokrotnie zwiększył swoją kapitalizację rynkową od lutego 2020 r., Głównie dzięki sukcesom za granicą. Sukces rodziny produktów Slingo z ochroną IP umożliwił jej zdobycie cennego udziału w szybko rozwijającym się rynku gier online w Stanach Zjednoczonych, z wieloma klientami poziomu 1, od Golden Nugget po Rush Street Interactive, odpowiednich liderów rynku w stanie New Jersey. i PA.

Jednak jedną z możliwych przeszkód dla obecnej trajektorii wzrostu zarówno w sektorze zakładów sportowych, jak i sektora gier online jest rosnący dowód luki talentów. Obecnie obserwatorzy branży dostrzegają znaczną i rosnącą lukę między popytem na doświadczone i sprawdzone role operacyjne, handlowe, marketingowe i kierownicze a podażą takich osób na rynku amerykańskim.

Podczas podcastu branżowego Big Betting Balagan we wrześniu 2020 r. Na ten temat, gościnny mówca Rob Dowling, dyrektor generalny Conexus Group, która jest właścicielem Pentasia, wiodącego rekruta w branży, zgodził się, że luka talentów jest problemem. „Podaż nie zaspokaja popytu” – powiedział. „Zapotrzebowanie na talenty w branży gier online nigdy nie było większe, a wojna o umiejętności techniczne jest tak zaciekła jak zawsze… Szkoda, że nie możemy przenieść więcej talentów do Stanów Zjednoczonych”.

Wpływ pandemii na gry, jak można się było spodziewać, spowodował wycofanie się ze sprzedaży detalicznej, która wydaje się trwać w dającej się przewidzieć przyszłości. Zmiana ta będzie miała różne skutki dla różnych profili dostawców i operatorów w sektorze. Na przykład badanie zakładów sportowych przeprowadzone przed Covid 19 w jednym z głównych stanów USA (o gospodarce mniej więcej tej samej wielkości co Szwecja) wykazało prawdopodobne zapotrzebowanie na nawet 5000 samoobsługowych terminali do zakładów (SSBT). Mogłyby one potencjalnie znajdować się w tysiącach punktów sprzedaży loterii, aby umożliwić dostęp do zakładów sportowych dla klientów detalicznych loterii, a także dotrzeć do nowych klientów za pośrednictwem nowych barów, restauracji i hoteli.

W świecie po pandemii ten poziom popytu wydaje się teraz mniej prawdopodobny, w wyniku czego nacisk na czysto cyfrowe, niedetaliczne rozwiązania w zakresie zakładów sportowych zamiast tego kosztem tych dostawców SSBT. Jak zawsze, po stronie podaży będą zwycięzcy i przegrani.

A w ramach niedawnego i w dużej mierze nieoczekiwanego rozwoju, bukmacher 5Dimes z siedzibą w Kostaryce uzgodnił z Departamentem Sprawiedliwości USA porozumienie w wysokości 46,8 mln USD, które najwyraźniej ma umożliwić w przyszłości legalną aplikację o licencję na zakłady sportowe. Pamiętaj, że cały rynek bukmacherski w USA pozostaje zdominowany przez sektor offshore, a American Gaming Association uważa, że nadal utrzymuje 80% udziału w rynku dwa i pół roku po tym, jak PASPA zezwoliła na legalne wejście poza Nevadę. Gaming Economics uważa, że wraz z tym postępem inni operatorzy offshore mogą pójść w ich ślady, co doprowadzi do przyspieszenia udziału sektora prawnego w całym rynku zakładów sportowych w 2021 roku.

„Wpływ pandemii na gry, jak można było przewidzieć, spowodował wycofanie się ze sprzedaży detalicznej, która wydaje się trwać w dającej się przewidzieć przyszłości. Ta zmiana będzie miała różne skutki dla różnych profili dostawców i operatorów w tym sektorze ”.

Już sam ten rozwój może doprowadzić do jeszcze większego zainteresowania sektorem ze strony rynków kapitałowych. Po roku pełnym bezprecedensowych spadków i wzrostów wartości firm zajmujących się grami, byliśmy również świadkami rekordowych poziomów aktywności w zakresie fuzji i przejęć oraz pozyskiwania nowych funduszy za pośrednictwem SPAC (Special Purpose Acquisition Company), o którym dobrowolnie przyznam się, że nie słyszałem o tym czasie ostatni rok.

Co zachęcające, ten burzliwy rok kończy się pozornie pełnym możliwości, zarówno dla operatorów, jak i dostawców ze świeżych źródeł kapitału, bardziej regulowanych państw, szybciej rozwijającego się legalnego sektora zakładów sportowych i sektora gier online oraz, być może, mniejszego rynku offshore. Zestawienie tego wszystkiego z rosnącą luką talentów w branży i ciągłym odwracaniem się od handlu detalicznego prawdopodobnie oznacza, że rok 2021 będzie równie wymagający i równie dynamiczny, jak poprzednie, dość szalone, kilkanaście miesięcy.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski