Newsy

Dlaczego Atlantic Division jest faworytem w Mistrzostwach NBA

Brooklyn Nets 'Kyrie Irving, racja, próbuje strzelić obok Filadelfii 76 Joel Embiid ersa podczas drugiej połowy meczu koszykówki NBA, środa, kwiecień 14, 2021 w Filadelfii. (AP Photo / Matt Slocum)

Komisarz NBA Adam Silver od dawna powiedział, że chciałby pozbyć się ligowych dywizji. Zwycięstwo nie jest w dzisiejszych czasach nic warte dzięki nowym rozstawieniom w play-offach, poza możliwym, ale mało prawdopodobnym remisem. Jednak pandemia COVID z pewnością postawiła na chwilę na dalszy plan eliminacji podziałów.

Brooklyn Nets of Kyrie Irving, Kevin Durant i James Harden to + 240 faworyci, którzy w lipcu zdobędą swój pierwszy tytuł mistrza NBA. Oto, ile dywizji nie ma znaczenia: Brooklyn nawet nie wygrał Atlantyku, kończąc mecz za Filadelfią z najwyższymi rozstawieniami Konferencji Wschodniej, która wynosi + 700, aby zdobyć tytuł.

Oczywiście , tylko jedna drużyna z danej ligi może awansować do finałów NBA przynajmniej do czasu, gdy liga potencjalnie ponownie rozlokuje zespoły 1 – 16, jak również podobno w końcu znalazł się na talerzu Silvera. Atlantyk sieci Nets and Sixers to + 130 faworytem do zdobycia tytułu, co ma sens, biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie jedna z tych dwóch drużyn wygrywa na Wschodzie. New York Knicks i Boston Celtics to również drużyny rozgrywek Atlantic.

Dywizja Pacyfiku wydaje się być najsilniejsza

LeBron James 'Los Angeles Lakers to + 450 Drugi faworyt do powtórzenia jako mistrzowie, mimo że najpierw będą musieli przejść przez turniej wstępny, aby dostać się na Konferencję Zachodnią playoffy. Phoenix Suns wygrał Division Pacific, z Los Angeles Clippers na drugim miejscu, Lakers na trzecim i Golden State Warriors na czwartym.

To, że mistrz NBA pochodzi z Pacyfiku, to + 160 druga faworyt. Nie ma wątpliwości, że to najsilniejsza grupa ligowa w play-offach, ponieważ Lakers, Suns i Clippers są zdolni do mistrzostw. Golden State nie jest.

Dywizja Northwest to + 500 na tym rekwizycie, którym byłby Utah Jazz, który ukończył z najlepszym rekordem NBA i będzie miał przewagę na boisku własnym przez cały mecz Playoffs, Denver Nuggets i Portland Trail Blazers. Kurs Northwest prawdopodobnie byłby niższy, gdyby Nuggets nie stracił drugiego czołowego strzelca Jamala Murraya z powodu kontuzji kończącej sezon w połowie kwietnia.

Następna jest dywizja centralna pod adresem + 900, która jest Tylko Milwaukee Bucks – Indiana zagrała w turnieju play-in, ale nie ma strzału. Bucks zakończyli z najlepszym rekordem NBA w poprzednich dwóch sezonach, ale wypadli w play-offach.

Wreszcie jest południowo-wschodni Division at + 1800, czyli Atlanta Hawks i Miami Heat (a 2020 finalista NBA) i Southwest Division na + 3000, czyli realistycznie tylko Dallas Mavericks.

Jest też propozycja stanu z co chwali mistrz NBA, a Kalifornia to + 170 ulubiony spośród wymienionych stanów, a następnie Nowy Jork (+ 250), Floryda (+ 3000), Teksas (+ 4000), a następnie dowolny stan, którego nie ma na liście (+ 110). Gracze otrzymaliby takie jak Nets, 76 ers, Jazz, Bucks i Suns w tej drugiej opcji.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski