Newsy

NetEnt i Evolution rozstrzygają spór związkowy na Malcie

Według raportów Malta Today, NetEnt osiągnął pozasądowe porozumienie z General Workers Union (GWU) na Malcie.

W ramach fuzji Evolution z NetEnt, dostawca planował zwolnić około 300 pracowników na Malcie. Pracownicy NetEnt na Malcie zostali odesłani do domu na początku grudnia i poinstruowani, aby oczekiwali na dalsze informacje.

W tym czasie rzecznik podobno powiedział Times of Malta, że studio NetEnt z siedzibą w Qormi zostanie trwale zamknięte, pozostawiając wszystkich pracowników „narażonych na zwolnienie”.

W zeszłym tygodniu GWU ogłosiło spór przemysłowy z NetEnt i Evolution. Związek zawodowy argumentował, że firmy hazardowe odmówiły uznania go za przedstawiciela pracowników zagrożonych zwolnieniami. Związek twierdził również, że firmy łamią przepisy dotyczące zwolnień grupowych z powodu dużej liczby potencjalnych zwolnień.

W rezultacie NetEnt i Evolution zostały zablokowane przed dokonaniem jakichkolwiek zwolnień przed rozprawą w dniu 17 grudnia.

Chociaż na rozprawie sądowej nie ujawniono żadnych szczegółów umowy, doniesiono, że związek zawarł pozasądowe porozumienie z oboma przedsiębiorcami. Obecnie oczekuje się, że mniej pracowników zostanie zwolnionych.

Dzięki nowej umowie Evolution będzie podobno oferować alternatywne zatrudnienie co najmniej 40 pracownikom, podczas gdy kolejnych 60 otrzyma inne zatrudnienie w innym miejscu na Malcie. Pakiety odpraw zostaną również ulepszone w stosunku do pierwotnej oferty.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski