Newsy

Nowe środki w kasynach i punktach bukmacherskich

Brytyjska Rada Zakładów i Gier (BGC) twierdzi, że jej członkowie są gotowi do wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków w celu uniknięcia dalszej konieczności zamknięcia po zakończeniu obecnej blokady w Anglii, która obowiązuje do 3 grudnia.

Wszystkie kasyna i punkty bukmacherskie w Anglii zostały zamknięte od 5 listopada w ramach drugiej ogólnokrajowej blokady, która ma na celu kontrolę eskalacji przypadków zachorowań na Covid-19.

Obiekty w niektórych obszarach, w tym w Manchesterze i Liverpoolu, były już wcześniej zmuszane do zamykania z powodu trójpoziomowego systemu środków, który wymaga zamknięcia wielu firm w regionach, w których występuje najwięcej przypadków.

BGC zabiegała o zapewnienie od rządu, że wszystkie punkty gier będą mogły zostać ponownie otwarte od 3 grudnia, ale wydaje się to mało prawdopodobne, jeśli rząd będzie kontynuował system wielopoziomowy, zgodnie z którym obszary umieszczone na poziomie trzecim prawdopodobnie zostaną rozszerzone.  Członkowie grupy branżowej powiedzieli, że proponują wprowadzenie szeregu surowszych ograniczeń, jeśli otrzymają pozwolenie na otwarcie w ramach ograniczeń poziomu trzeciego.

Zgodnie z propozycjami kasyna nie oferowałyby gier na żywo, takich jak ruletka stołowa, blackjack i poker, i ograniczyłyby pojemność do 25 procent. Kasyna powtórzyły również swoją ofertę całkowitego wstrzymania sprzedaży alkoholu, jeśli pozwolono by im pozostać otwartymi po godzinie 22:00.

W międzyczasie zakłady bukmacherskie wprowadziłyby również ograniczenia pojemności i czasu, przez jaki klienci mogą przebywać na terenie obiektu. Zamknęliby także możliwość sprzedaży żywności.

Dyrektor naczelny BGC, Michael Dugher, przedstawił propozycje w listach do ministra zdrowia Matta Hancocka i ministra rządu Michaela Gove’a.

Sektor kasyn już odczuwa skutki pandemii. Nastąpiły znaczne redukcje zatrudnienia, a jeden operator zmniejszył dotychczasową liczbę pracowników o ponad 40 procent. Byłbym niezmiernie zadowolony, gdyby rząd mógł poważnie rozważyć te środki, które są proponowane przez naszych członków, aby zapewnić, że można je będzie bezpiecznie ponownie otworzyć w obszarach trzeciego poziomu – napisał Dugher.

Jest to ostatnia z serii nieustannych propozycji, jakie branża wysuwała w celu uniknięcia zamknięć w czasie pandemii. Jak dotąd jej propozycje nie zostały rozpatrzone przez rząd.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski