Newsy

Allied Esports Entertainment sprzedaje WPT za 78 mln

Allied Esports Entertainment będzie sprzedawać biznes i aktywa związane z pokerem, w tym podmioty uczestniczące w World Poker Tour, firmie Element Partners, LLC.

Zgodnie z umową Element nabędzie WPT za 78,3 mln USD: 68,3 mln USD do zapłaty z góry i 10 mln USD do zapłaty w ciągu trzech lat po zamknięciu. Umowa obejmuje również udział w przychodach w wysokości 5% opłat wejściowych do turniejów z logo WPT dla Allied Esports.

Po zakończeniu transakcji WPT Allied Esports planuje zmienić markę jako spółka holdingowa notowana na giełdzie, koncentrując się na „rozrywce online, w tym między innymi na grach na prawdziwe pieniądze i innych sektorach gier”.

Turnieje WPT odbywają się na pięciu kontynentach i są transmitowane do 150 milionów ludzi rocznie, z nagrodami w wysokości 1 miliarda dolarów. W 2020 roku, ze względu na trwającą pandemię, WPT działało głównie jako platforma internetowa.

Dyrektor generalny Allied Esports Entertainment Frank Ng powiedział: „Pomimo wielu wyzwań związanych z pandemią COVID-19, biznes WPT przyniósł znaczące, znaczące wyniki”.

Prezes WPT Adam Pliska wyraził wdzięczność za wsparcie, jakie Allied Esports zapewniło WPT, mówiąc: „Wraz z moim zespołem zarządzającym jesteśmy podekscytowani tym kolejnym rozdziałem i ogromnymi nowymi możliwościami dla marki i biznesu WPT”.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski