Newsy

Sportech kończy standardowe rozmowy w sprawie wykupu

Firma Sportech ogłosiła, że doszło do zerwania dyskusji między dostawcą zakładów sportowych a Standard General na temat potencjalnego wykupu firmy.

Na początku zeszłego miesiąca Sportech odrzucił dwie oferty firmy inwestycyjnej z Nowego Jorku. Jedna z ofert wyceniała Sportech na 25p za akcję, podczas gdy druga była nieco wyższa na 28,5p za akcję.

W wydanym wówczas oświadczeniu zarząd Sportech powiedział, że uważa, że oferta „zasadniczo zaniża wartość działalności i perspektyw firmy Sportech”.

Firma technologiczna oferująca zakłady sportowe dała Standard General do 3 grudnia na złożenie kolejnej oferty, z opcją przedłużenia tego terminu, jeśli to konieczne.

Firma Sportech ogłosiła teraz, że „zakończyła rozmowy ze Standardem Generalnym”. W oświadczeniu firma stwierdziła, że „stwierdziła, że propozycja nie docenia odpowiednio działalności i perspektyw firmy Sportech”.

Na początku tego miesiąca Sportech osiągnął porozumienie z BetMakers na sprzedaż swojego Tote i biznesu cyfrowego za 41,3 mln USD.

Dzięki umowie australijski dostawca technologii do gier zgodził się na zakup aktywów wyścigowych i cyfrowych firmy Sportech w USA, Wielkiej Brytanii i Europie bezgotówkowo i bez długów. BetMakers powiedział, że ma nadzieję, że transakcja przyspieszy jej międzynarodowe plany rozwoju.

„To przejęcie przyspieszy nasze wejście do Stanów Zjednoczonych i przygotuje Spółkę do znacznego wzrostu w związku z pojawiającymi się możliwościami zakładów w wyścigach w USA, w tym Fixed Odds, gdzie naszym zdaniem jesteśmy na dobrej pozycji” – powiedział Todd Buckingham, dyrektor zarządzający BetMakers.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski