Newsy

Tabcorp ogłasza plany odwołania się do ustawy o podatku 71 mln AU

Tabcorp ogłosił zamiar odwołania się od rachunku podatkowego w wysokości 71 mln AU (52,5 mln USD) poniesionego przez Tatts Group w 2016 roku.

Australijski operator oświadczył, że otrzymał znowelizowaną ocenę podatkową dotyczącą opłat licencyjnych pobieranych przez Tatts Group, którą nabył w grudniu 2017 r., Za monitorowanie automatów do gier w Nowej Południowej Walii (NSW), datowaną na rok podatkowy 2016.

Tabcorp wspomniał, że ujawnił zobowiązanie warunkowe w związku z 62 mln AU $ po opodatkowaniu w swoim sprawozdaniu finansowym z czerwca 2020 r., Ale zmieniona wycena została od tego czasu skorygowana do 71 mln AU, aby uwzględnić odsetki karne w wysokości 9 mln AU nałożone przez Australijski Urząd Podatkowy.

Kwota zostanie wykazana jako istotna pozycja w wynikach finansowych operatora za I półrocze 2021 r. Tabcorp powiedział również, że odwoła się od zmienionej kwoty i że „zachowuje pogląd, poparty zewnętrznymi profesjonalnymi poradami, że na zasadzie prawdopodobieństwa potrącenia są dopuszczalne”.

Wiadomość nadeszła w ciągu kilku trudnych miesięcy dla operatora. W październiku Tabcorp ogłosił spadek przychodów w trzecim kwartale o 6% rok do roku, podczas gdy w zeszłym miesiącu został ukarany grzywną w wysokości 30 000 AU $ po tym, jak został uznany winnym złamania przepisów dotyczących reklam hazardu w NSW.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski