Newsy

Aymen Ikhlef otrzymuje dożywotni zakaz od TIU za ustawianie meczów

Algierski tenisista Aymen Ikhlef został ostatnim, którego zakazał Tennis Integrity Unit (TIU) po tym, jak został uznany za winnego złamania tenisowego programu antykorupcyjnego (TACP).

Ikhlef, który osiągnął najwyższy w swojej karierze ranking ATP 1739, otrzymał dożywotni zakaz grania lub uczestniczenia w jakimkolwiek autoryzowanym turnieju tenisowym po 10 naruszeniach TACP.

Funkcjonariusz ds. Przeciwdziałania korupcji Richard McLaren uznał 23-latka za winnego czterech przypadków ustawiania meczów, dwóch przypadków nakłaniania innych graczy, aby nie podejmowali wszelkich starań, trzech przypadków niezgłoszenia korupcji i jednego zarzutu niepowodzenia współpraca w dochodzeniu.

Obejmuje to naruszenie D.1d, D.1.e i D.2.ai TACP 2016, a także sekcji F.2.b / D.2.c TACP 2017. Algierczyk został również ukarany grzywną w wysokości 100000 USD, a jego sankcja zaczęła obowiązywać od 11 grudnia 2020 r.

Jest najnowszym z długiej listy najnowszych zasad obstawiania lub łamania reguł ustalania meczów. W zeszłym tygodniu francuski sędzia liniowy David Rocher został zakazany sędziom przez 18 miesięcy po tym, jak został uznany za winnego łamania zasad zakładów. Podczas gdy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Enrique Lopez Perez, Aleksandrina Naydenova i bracia Karen i Yuri Khachatryan otrzymali zakazy za ustalanie meczów.

TIU ogłosił również, że od 1 stycznia 2021 r. Zmieni nazwę na Międzynarodową Agencję ds. Integralności Tenisa (ITIA). Nowy niezależny organ będzie również odpowiedzialny za ochronę integralności profesjonalnego tenisa, w skład którego wejdą niezależni dyrektorzy oraz przedstawiciele sportu. międzynarodowe organizacje tenisowe.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski