Newsy

Kasjerka CBA wygrała 30 mln zł i… zgubiła je natychmiast

Prawie 30 milionów złotych wygrała kasjerka CBA z mężem, obstawiając na platformie hazardowej w internecie pieniądze, które wyprowadziła z funduszu Biura – dowiedział się reporter RMF FM. W sądzie jest już akt oskarżenia wobec Katarzyny i Dariusza G., którzy mają odpowiadać za przywłaszczenie 9 milionów 230 tysięcy złotych z kasy CBA.

Katarzyna i Dariusz G. będą odpowiadać za przywłaszczenie 9 mln 230 tys. zł z kasy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Pieniądze te małżeństwo wydało na hazard. Obstawiając je, wygrali prawie 30 mln zł. Wygraną nie cieszyli się zbyt długo.

Dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada dowiedział się nieoficjalnie, że małżeństwo tę potężną kwotę… przegrało.

Pieniądze wynosili w reklamówkach

Katarzyna G., cywilna pracownica wydziału finansów w CBA, i jej mąż Dariusz G. zostali aresztowani 31 stycznia 2019 roku. Zarzucono im przywłaszczenia znacznych środków. Śledztwo objęte było całkowitą tajemnicą, a prowadząca je Prokuratura Regionalna w Warszawie początkowo nie chciała ujawnić nawet, o jaką sumę chodzi i w jakim okresie kasjerka miała okradać CBA.

Kasjerka wpadła, bo jak donosił „Puls Biznesu”, pod koniec roku delegatury rozliczają fundusze operacyjne. Wtedy okazało się, że w kasie jest pusto.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski