Newsy

14 cudzoziemców deportowanych, gdy biura SportPesa dokonały nalotu

Sekretarz Kenijskiego Gabinetu Spraw Wewnętrznych Fred Matiang’i podpisał nakaz deportacji 14 obcokrajowców rzekomo zaangażowanych w nielegalny hazard w tym kraju.

Większość aresztowanych to pracownicy operatora zakładów sportowych SportPesa i pochodzą głównie z Europy Wschodniej.

Zostali aresztowani w trzech różnych biurach w Nairobi i zostaną deportowani do swoich krajów za przestępstwa, które obejmują nielegalną działalność hazardową, a także działalność bez legalnych zezwoleń na pracę.

Ogłoszenie to pojawiło się po tym, jak na początku tego tygodnia biura SportPesa zostały zaatakowane przez wiele agencji rządowych i policji, które poszukiwały dokumentów związanych z niedawno wznowioną działalnością bukmacherską firmy.

SportPesa jest obecnie zaangażowana w sprawę sądową, próbując powstrzymać rząd przed wstrzymaniem działalności w Kenii.

Na początku tego miesiąca Matiang’i wzmocnił rządową politykę zerowej tolerancji dla firm bukmacherskich i hazardowych, które nie przestrzegają przepisów, mówiąc: „Nie cofniemy się do decyzji, którą podjęliśmy jako rząd. Kenijczycy mogą być spokojni, absolutnie w tej kwestii”.

SportPesa była jednym z 19 operatorów, których licencje zostały zawieszone w 2019 r. W wyniku sporu o podatek zwrotny z kenijskim urzędem skarbowym.

Jednak marka powróciła na rynek w październiku 2020 roku w ramach Milestone Games Limited, nowej firmy, której przyznano licencję Kenijskiej Komisji Kontroli Zakładów i Licencji (BCLB). Ta licencja została już cofnięta.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski