Newsy

Digitain Zalety twórczego napięcia w grach

Peter Nolan z Digitain przedstawia swój wgląd w innowacje branżowe.

«Nie ma nic bardziej delikatnego, ani bardziej niebezpiecznego w prowadzeniu, ani bardziej wątpliwego co do sukcesu, niż bycie liderem we wprowadzaniu zmian. Ten bowiem, kto wprowadza innowacje, będzie miał za wrogów wszystkich, którzy są zamożni w starym porządku rzeczy, a jedynie letnich zwolenników dla tych, którym może się lepiej powodzić pod nowym porządkiem».  

Niccolò Machiavelli „Książę”, ok. 1513 r.   

Więc jakie znaczenie może myśli o 16 th century dyplomata i filozof polityczny ma na strategiach rozwoju produktów gier losowych działalność w 2020 roku?  

Prawdę mówiąc, prawdopodobnie niewiele ,   ale on to robi dobrze. Innowacja jest trudna i istnieje wiele powodów, dla których wydaje się ona oczywistym problemem w naszej branży.  

Jest z pewnością wiele m e- t oo rozwoju, gdzie firmy są szybkie skopiować pozornie udane innowacje, często nie zdając sobie sprawy, dlaczego dany Nowością pracował. Brak świadomości tego, co kryje się w „czarnej skrzynce” pod względem uzasadnienia inicjatywy oraz niezrozumienie ukrytych pod maską funkcji technicznych lub zrozumienie, jakie działania marketingowe są kluczem do sukcesu , może prowadzić do marnowania zainwestowanego czasu i pieniędzy .  

Jednak twierdzenie, że nie ma innowacji, jest błędem. Myślę, że jednym problemem jest to, że często zamieszanie w iGaming między wynalazku i innowacji.   

Dla mnie, wynalazek opisuje istotną zmianę w produkcie lub procesie, coś, co ma potencjał, by zmienić sposób prowadzimy naszą działalność. Mikroprocesor był wynalazkiem, a iPhone był innowacją, wykorzystując istniejącą technologię i całkowicie zmieniając sposób korzystania z prostego telefonu komórkowego.  

Innowacja nie jest skokową zmianą . To co na poprawę sposobu produktów, procesów lub usług re dostarczona. Innowacja nie musi być radykalna, aby odnieść sukces   ale to musi mieć narzędzia i powinny dostarczyć wartość dodaną.  

Dlatego argumentowałbym, że innowacje mają miejsce w branży zakładów sportowych i gier, chociaż mogą być „pod maską” i niewidoczne dla osób postronnych.  

I T oczekiwać, że ze względu na Covid- 19, innowacje w rozwoju iGaming przesunie z uwzględnieniem wymagań klienta (skuteczność) z naciskiem na optymalizację kosztów (wydajności).  

Innym powikłaniem gdy innowacja discussi NG jest to, że często mylone z ciągłych działań doskonalących.  

Można by argumentować, że ciągły   proces dostarczania drobnych ulepszeń przynosi firmie większą wartość niż skupianie się na przełomowych innowacjach , a nawet wynalazkach.  

Być może więcej firm działających w iGaming lepiej byłoby, gdyby wewnętrznie szukali marginalnych zysków, zamiast dążyć do wygranej dzięki wiodącej w branży firmie Eureka.

Ciągłe ulepszenia i innowacje powinny należeć do każdego w firmie, aby zidentyfikować i podjąć działania ,   chociaż potrzebna jest kultura wspierająca, systemy i procesy, które pozwolą rozpoznać i nagrodzić wysiłek. Firma musi unikać pułapki wskazanej przez Machiavellego powyżej , czyli   strach przed zmianą i pozwolenie, by rządziła inercja .  

Ciągłe doskonalenie i innowacje to dwie strony tej samej monety, ich znaczenie nakładających się i prawdopodobnie różnią się tylko pod względem skali zmian.  

Dobrym przykładem strategii ciągłego doskonalenia był brytyjski zespół kolarski z połowy 2000 roku. Przed powołaniem nowego trenera, Dave’a Brailsforda, brytyjski zespół kolarski przeżył 100 lat przeciętności.  

W latach 2007-2017 brytyjscy kolarze wygrali 178 mistrzostw świata, 66 złotych medali na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich oraz pięć zwycięstw w Tour de France.  

T jego największy sukces w historii bieg na rowerze został osiągnięty t hrough agregacji „marginalny zysk” lub ciągłego improv mienia usuwać. Oznaczało to poszukiwanie niewielkiego marginesu poprawy we wszystkim, co robili .  

Brailsford i jego zespół nieustannie szukali „1% poprawy”. E ven chociaż wpływ ten nie może być zauważony, agregacja tych ulepszeń robią różnicę   a także posiadanie   poprawa psychologii zespołu.   

Być może więcej firm w iGaming będzie lepiej służył patrzeć wewnętrznie marginalny zysk zamiast iść dla wag z E w chwili ureka branży.   

Jak wspomniano powyżej , wprowadzenie zmiany status quo może być trudne. Istnieje wiele wewnętrznych barier do pokonania. Jedno możliwe podejście do   ulepszanie iGaming   innowacją jest zrozumienie, że nie wszystkie mózgi są zaangażowane w biznes. M dowolne firmy w iGaming   ustanowiły stosunki z innych mniejszych firm   lub start-upy z mniejszą liczbą barier i większym apetytem na ryzyko w celu dostarczania innowacyjnych produktów lub pomysłów.  

W Digitain uważamy, że jest to plik   obowiązująca strategia , a dzięki naszej inicjatywie Digitown ,   kampus technologiczny rozwijany w Erewaniu i przyszła siedziba Digitain w celu praktycznego, finansowego i mentorskiego wsparcia dla start-upów, będziemy inwestować w młodzież Armenii, aby wspierać innowacje.   

Ta inicjatywa przyniesie Digitain korzyści pod względem potencjalnych innowacji generowanych przez relację , a także pomoże   rozwijać tożsamość Erywania jako centrum doskonałości technologicznej.  

Było badanie przeprowadzone przez naukowców, którzy chcieli przyjrzeć się, jak skład grup roboczych może wpłynąć na produktywność i wydajność.   Zebrali dużą grupę doświadczonych menedżerów i podzielili ich na 10 pięcioosobowych zespołów.   Następnie przydzielili każdej grupie szereg identycznych zadań , które mogły przynieść wymierne, ale zmienne rezultaty. Co menedżerowie w grupach nie wiedział, że w połowie grupy, jeden z uczestników był rośliną. Ich zadaniem było grzeczne kwestionowanie każdej decyzji, ale nieugięcie podczas całego procesu.  

Kiedy zadania zostały wykonane, rezultaty były uderzające . W każdym przykładzie t he zespoły z zakładu lepiej niż inne zespoły przez znaczną odległość.   Twórcze napięcie wywołane działaniami zakładu , kwestionowanie każdej decyzji , zaowocowało lepszymi ogólnymi wynikami zespołu.  

Innych zespołów, które f ormed tormed, s, n i p erformed ormed, ale w mniejszym stopniu niż inne grupy, który wykonany, Stormed lecz z wykonywanej. Ale kiedy grupy zostały później zapytane, czy chcą zmienić skład swoich grup, ci, którzy osiągnęli gorsze wyniki, chcieli utrzymać razem te same osoby.   W grupach o lepszych wynikach decyzja była jednomyślna : wszyscy chcieli pozbyć się członka, który kwestionował wszystko, co robili.  

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski