Newsy

Japońskie IR nie wygrały podatków od zagranicznych gości

Akira Amari, szef Komisji ds. Badań nad Systemem Podatkowym Partii Liberalno-Demokratycznej, powiedział, że wygrane zarobione w japońskich przepisach będą zwolnione z podatku dla zagranicznych graczy.

Polityka kasyn jest nadal przedmiotem dyskusji, a opodatkowanie od początku było tematem polaryzacyjnym. Ministerstwo Finansów chciało opodatkować dochody, ale specjaliści z branży stwierdzili, że podatek może być szkodliwy dla IR. Sheldon Adelson z Las Vegas Sands wyjaśnił, że podatki „nigdy nie przyciągną żadnego obcokrajowca”. Amari zgodził się, że „byłoby to bez znaczenia, gdyby nikt nie przyszedł do IR po ich zbudowaniu”. Powiedział również, że polityka podatkowa kasyn w Japonii musi być oparta na „standardach międzynarodowych”.

Zgodnie z obecną propozycją, wygrane mieszkańców Japonii byłyby nadal opodatkowane, gdyby wygrane przekraczały określoną kwotę, i nie jest jasne, czy ta polityka ulegnie zmianie. Zarys reformy podatkowej ma zostać ogłoszony 10 grudnia.

Polityka podatkowa mogłaby podważyć cel przepisów wykonawczych, jakim jest przyciąganie większej liczby odwiedzających i pobudzanie turystyki.

Ustawa wdrożeniowa IR została wprowadzona w 2018 roku i ustanowiła limit trzech IR w całym kraju. Ustawa zawierała również 30% podatek od przychodów brutto z gier kasynowych.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski