Newsy

Zakaz sponsorowania sportu do uwzględnienia w przeglądzie hazardu w Wielkiej Brytanii

Przegląd szeregu przepisów dotyczących hazardu w Wielkiej Brytanii ma zostać uruchomiony w przyszłym tygodniu, a jednym z rozważanych zagadnień ma być zakaz sponsorowania sportu.

Szeroko zakrojony przegląd może rozpocząć się już 7 grudnia i może przynieść wprowadzenie szeregu zmian w ustawie o grach hazardowych z 2005 r.

Oprócz wspomnianego wcześniej zakazu sponsorowania sportu, takie zmiany obejmują ograniczenia stawek online, nowe uprawnienia do radzenia sobie z rynkiem równoległym, surowe kontrole przystępności i system testowania nowych produktów.

W związku z rosnącym ogólnokrajowym obawą o rolę hazardu w społeczeństwie, przegląd zostanie przyjęty z zadowoleniem przez ponad 50 posłów i rówieśników, którzy na początku tego roku poparli surowsze kontrole reklam hazardu.

Jednym z kluczowych obszarów, który zostanie poddany przeglądowi, są przepisy dotyczące kasyn online i gier na automatach do gier, w ramach których ministrowie oprócz maksymalnych stawek uwzględnią limity miesięcznych strat graczy.

Nowe produkty hazardowe będą również przedmiotem przeglądu Departamentu ds. Cyfrowych, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS), gdzie rygorystyczne testy pozwolą ustalić, czy można je wprowadzić na rynek.

Rada ds. Zakładów i Gier argumentowała, że surowsze przepisy mogą spowodować wzrost liczby operacji bukmacherskich, które nie uwzględniają bezpieczeństwa klientów, ale DCMS podobno zapewni Komisji ds. Hazardu dodatkowe środki finansowe na rozwiązanie problemu.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski