Newsy

Litwini popierają zakaz reklamy gier hazardowych

W badaniu przeprowadzonym wśród 1001 dorosłych 47% powiedziało, że widziała reklamy hazardu w ciągu ostatniego roku, ale 76% zgadza się, że należy wprowadzić nowe ograniczenia. Ponadto 52% stwierdziło, że uważa, że reklama hazardu powinna być całkowicie zakazana, chociaż podobna liczba (51%) również uznała, że branża hazardowa jest ważna dla gospodarki.

Badanie zostało przeprowadzone po tym, jak Hiszpania podążyła za Włochami, wprowadzając surowe ograniczenia dotyczące reklam hazardu i zezwala na reklamę tylko wcześnie rano.. W Wielkiej Brytanii pojawiają się również wezwania do wprowadzenia dalszych ograniczeń w reklamowaniu hazardu.

Większość respondentów ankiety na Litwie, bo aż 56%, opowiedziało się również za podniesieniem minimalnego wieku do kupna losu z 16 do 18 lat. 12 procent respondentów grało w produkty inne niż loterie w ciągu ostatniego roku, 47 procent w salonach z automatami, 41 procent w Internecie (wzrost z 38 procent w 2019), 29 procent w zakłady sportowe i 26 procent w kasynach.

Około jedna trzecia stwierdziła, że uprawia hazard raz w miesiącu, a najczęściej uprawiają hazard mężczyźni w wieku do 29 lat. Odsetek osób korzystających z loterii spadł z 51 procent w zeszłym roku do 43 procent, przy czym najczęściej grają osoby w wieku 40-49 lat. Wśród wszystkich graczy lotto 88 procent nadal kupowało losy w punktach sprzedaży stacjonarnej.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski