Newsy

Przewodniczący Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Łączenie głosów branży hazardowej ma kluczowe znaczenie dla zwalczania nielegalnej działalności

Prezes European Casino Association (ECA) Per Jaldung mówi, że niedawny sojusz pomiędzy ECA, European Lotteries (EL) i World Tote Association (WTA) może „zapewnić kluczowe wsparcie w ochronie konsumentów” w całej Europie.

Te trzy organy połączyły siły, aby wesprzeć nadchodzący pakiet Komisji Europejskiej dotyczący ustawy o usługach cyfrowych, który ma na celu unowocześnienie przepisów dotyczących walki z nielegalnym hazardem internetowym poprzez mechanizm powiadamiania i podejmowania działań.

Dlatego też ETO, EL i WTA połączyły głosy w Sojuszu Przeciwko Nielegalnym Hazardom, aby wesprzeć ustawę, a ETO stwierdził, że taka działalność „stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich graczy” na całym kontynencie.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że większa konwergencja między odpowiednimi interesariuszami branży hazardowej w UE ma kluczowe znaczenie dla rozwiązywania wspólnych i kluczowych problemów, takich jak nielegalny hazard” – powiedział Jaldung.

„Sojusz ma na celu podnoszenie świadomości i współpracę z decydentami w celu skutecznego rozwiązania tego problemu. Łącząc nasze głosy, możemy zapewnić kluczowe wsparcie w ochronie konsumentów w całej Europie.

„Ponadto w pełni akceptujemy pakiet ustawy o usługach cyfrowych, który stanowi kluczowy krok w walce z tą konkretną plagą społeczną”.

ETO dodał, że nielegalny hazard podważa wysiłki licencjonowanych dostawców w zakresie wymogów ochrony konsumentów.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski