Newsy

Szanse: Czy Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021 odbędą się?

2021 Letnie Igrzyska Olimpijskie z Tokio są planowane otwarcie pod koniec lipca. Czy tak się stanie, gdy COVID nadal będzie problemem ogólnoświatowym?

Cały świat sportu został zamknięty w zeszłym roku z powodu światowej pandemii COVID i największego wydarzenia które zostały przełożone to Letnie Igrzyska Olimpijskie z Tokio. Igrzyska mają się teraz rozpocząć w piątek, lipca 23, w najbardziej zaludnionym mieście na świecie i wokół niego, i kończy się w niedzielę 8 sierpnia. Tokio będzie pierwszym miastem spoza zachodniego świata, w którym odbędzie się Letnie igrzyska więcej niż raz, tak jak to miało miejsce w 1964.

Jednak COVID jest nadal problemem na całym świecie, ponieważ niektóre kraje pozostają daleko w tyle za innymi pod względem szczepień, więc czy Igrzyska rzeczywiście się odbędą? W tym momencie byłoby dość dużym zmartwieniem, gdyby odpowiedź brzmiała „nie”. To, że Igrzyska się rozpoczną, to – 350 ulubiony zakład bez at + 225. Sondaże mediów wykazały, że znaczna większość Japończyków nie jest za organizacją Igrzysk tego lata.

Niektóre kraje zagwarantowały swoim sportowcom priorytetowe dawki szczepionek przed igrzyskami, ale niektóre duże, takie jak Wielka Brytania i Japonia, nie zrobiły tego. Kwestia może być dyskusyjna, ponieważ Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Pfizer / BioNTech niedawno zgodziły się udostępnić szczepionkę wszystkim sportowcom udającym się do Tokio. Chociaż szczepienie nie jest obowiązkowe, MKOl twierdzi, że spodziewa się, że „znaczna liczba” sportowców otrzyma je przed Igrzyskami.

Czy 2021 Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się z widzami?

Nie zapomnij też o tych „pracujących” igrzyskach olimpijskich. Ośmiu takich pracowników ostatnio uzyskało wynik pozytywny na obecność COVID podczas przekaźnika latarki, mimo że nosili maski. Według doniesień zaszczepionych jest mniej niż dwa procent populacji Japonii.

Szanse, że 3 supergwiazdy NBA zagrają w Tokio 

Jednym z imprez letnich igrzysk olimpijskich jest turniej koszykówki mężczyzn, w którym biorą udział zawodnicy NBA z całego świata. Ponieważ 2020-21 w sezonie zasadniczym rozpoczął się pod koniec grudnia ze względu na późne zakończenie 2020 play-offów, Finały NBA zakończą się zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem Igrzysk w Tokio. Może to prowadzić do trudnych decyzji dla każdej gwiazdy NBA, która zagrają w finale.

Całkiem możliwe, że gwiazdy Brooklyn Nets i Los Angeles Lakers spotkają się po mistrzostwo . Są dostępne rekwizyty NBA dotyczące tego, czy Kevin Durant z Nets, James Harden i LeBron James z Lakers zagrają w drużynie USA – oczywiście, jeśli są kontuzjowani, to wszystko zmienia. Twardość to – 280 grać i + 185 nie; Durant to – 200 na tak i + 150 na nie, a LeBron James z Lakersów to – 180 dla tak i + 140 na nr. Szanse LeBrona na grę są nieco mniejsze, ponieważ jest on 36 i został utrudniony przez kontuzję w tym sezonie NBA. Wszyscy trzej faceci „planują” zagrać dla trenera Drużyny USA Gregga Popovicha z San Antonio Spurs.

Wreszcie, czy widzowie będą mogli wejść na Igrzyska Olimpijskie? Możliwość kontrolowania wirusa po prostu za pomocą tysięcy sportowców to jedno, ale dodanie setek tysięcy fanów to drugie. Żaden fan nie będzie dozwolony to – 550 z tak na + 350. Międzynarodowi widzowie zostali zakazani. Organizatorzy igrzysk zdecydują w czerwcu o kibicach krajowych. Większość uważa, że nikt nie będzie dozwolony, jak to wyraźnie robią dziwniacy.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski