Newsy

Właściciele Bet365 i Betfred tworzą dwóch z trzech największych brytyjskich podatników

Drugi rok z rzędu CEO Bet365, Denise Coates i jej rodzina, znalazły się na szczycie listy brytyjskich podatników.

Zgodnie z listą podatkową Sunday Times 2021, która obejmuje zobowiązania podatkowe za rok 2020, Coates i jej rodzina zapłaciły 573 miliony funtów (787,6 miliona dolarów) podatków za rok 2020.

Ale hazard również uplasował się na dwóch miejscach w pierwszej trójce na liście, a właściciele Betfred Fred i Peter Done zajęli trzecie miejsce.

Ponieważ ich majątek w 2020 roku został udokumentowany jako wart 1,2 miliarda funtów, bracia Done zapłacili 191,3 miliona funtów podatku.

Tymczasem majątek właścicieli Bet365 został udokumentowany jako wart 7,17 miliarda funtów.

W kwietniu 2020 roku Coates przyznała również 10 milionów funtów dotacji Szpitalom Uniwersyteckim w North Midlands za pośrednictwem swojej fundacji charytatywnej.

Podczas gdy pandemia COVID-19 wpłynęła na ogólne dochody podatkowe w Wielkiej Brytanii, numery podatkowe Bet365 wzrosły w przypadku hazardu.

Jednak w tym roku nastąpiła zmiana w metodologii tworzenia listy, która teraz uwzględnia opłaty hazardowe płacone przez firmy bukmacherskie.

W zeszłym roku właściciele operatora zapłacili 276 mln funtów podatku, który w tym roku wzrósł ponad dwukrotnie, podczas gdy bracia Done nie byli wcześniej nawet w pierwszej dziesiątce.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski