Newsy

Policjanci zabezpieczyli kolejne automaty do gier

Lubańscy policjanci wspólnie z celnikami zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubańskiej policji w centrum miasta Lubania znajduje się salon gier, do którego dostęp miały jedynie wybrane osoby. Maszyny zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Lubańscy operacyjni wiedzieli, że na terenie miasta znajduje się nielegalne kasyno gier hazardowych i właściciel nie posiada wymaganej koncesji. O fakcie poinformowali funkcjonariuszy z szóstego Referatu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu celem „wejścia” do zabezpieczonego kamerami budynku.

Ich ustalenia okazały się trafne. Wewnątrz znajdowały się 3 włączone, nielegalne automaty do gier, które zostały następnie zabezpieczone przez celników. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono eksperyment procesowy, który potwierdził, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota aż 300 tys. zł. na szkodę Skarbu Państwa.

Teraz posiadacz automatów odpowie za urządzanie gier hazardowych bez koncesji i bez dokonania wymaganego zgłoszenia, za co według polskiego prawa grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz grzywna w kwocie 100 tys zł. od każdego automatu.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski