Newsy

Veikkaus uruchomi obowiązkowe uwierzytelnianie automatów w styczniu

Fiński operator gier hazardowych Veikkaus ogłosił, że wprowadzi obowiązkowe uwierzytelnianie na swoich naziemnych automatach do gier od 12 stycznia 2021 r.

Od stycznia każdy gracz będzie musiał uwierzytelnić się przed rozpoczęciem gry na którymkolwiek z automatów fińskiego operatora gier hazardowych. Firma ogłosiła w zeszłym roku, że w przyszłości zostaną wprowadzone surowsze, odpowiedzialne kontrole hazardu.

„Obowiązkowe uwierzytelnianie to bardzo skuteczny sposób zapobiegania problemom z hazardem i ułatwienia kontroli ograniczeń wiekowych” – skomentował Jari Heino, starszy wiceprezes ds. Kanałów i sprzedaży.

„Gracze mogą również całkowicie zablokować swoje gry na automatach od 12 stycznia 2021 r., Jeśli chcą.

„Później udostępnimy graczom również inne narzędzia odpowiedzialności. Obowiązkowe uwierzytelnianie zostanie wprowadzone w salonach Veikkaus latem 2021 r.”

Obecnie operator zamknął szereg swoich automatów na polecenie Ministerstwa Spraw Społecznych i Zdrowia. Termin tych zamknięć upłynął 15 grudnia, ale oświadczenie na stronie internetowej operatora mówiło, że „sytuacja się nie zmieniła”.

Veikkaus działa w sumie w 16 okręgach opieki zdrowotnej w Norwegii, w których odnotowuje się większą liczbę przypadków COVID. Operator powiedział, że jeśli liczba przypadków COVID zmniejszy się w tych okręgach opieki zdrowotnej po 16 grudnia, wtedy automaty będą mogły zostać ponownie otwarte.

Powrót do góry przycisk
pl_PLPolski